Skocz do zawartości

Bug WRX STi 2002 320KM - kolcowanie dojazdówki czy to dobry pomysł...


jacek001

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Zastanawiam się nad kupnem 4 opon bieżnikowanych w rozmiarze dojazdówki i ich zakolcowanie DŁUGIM kolcem (krótki odpada) tak bym po jeziorach/lasach mazurskich mógł poszaleć tej zimy (oby tylko była zima) :) W związku z tym chciałbym Was zapytać o parę rzeczy i poradzić się.

 

1. Czy blaszaki dojazdowe wytrzymają takie zabawy w lesie, na jeziorze z prędkościami maksymalnymi do 160km czy może będę musiał felgi mocniejsze kupić?

2. Ktoś już z Was samodzielnie kolcował opony długim kolcem i może podzielić się doświadczeniem oraz napisać jak takie kolce się sprawują (ich żywotność) oraz technikę kolcowania jaką użył?

3. Ktoś pamięta rozmiar dojazdówki w robalu WRX STi z 2002 roku? Nie chce mi się iść do garażu :)

 

Muszę zrobić to na dojazdówce albo na seryjnym wymiarze 17' z uwagi na zaciski gdyż felga 16 nie wejdzie na zaciski STI, a liczą się dla mnie $. Swap do WRX trochę kosztuje.

 

Napiszcie jak wy robiliście, jakie macie doświadczenia :)

 

Jaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dojazdowki i latanie po lesie czy jeziorze, to tylko wąskie rajdowe opony 16". Zaciski i tarcze do 5x100 w 1000zl powinieneś znaleźć.

Do bieżnikowanych opon długi kolec jest za długi ;)

Max 11mm, ja dałem 12 i obcina widie.

Takie pytanko, skąd załatwisz długie kolce? Nowe są bardzooo drogie.

Edytowane przez ferdek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślisz o seryjnej dojazdówce 17 to jest 135/70/17 żeby zakolcować?

Jeszcze nie rozglądałem się za długimi kolcami - rozpatruję samemu spłodzić kolce długie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...