Skocz do zawartości

Automat nie zmienia biegów na wysokich obrotach - forek I 98r 2.5 US


cane112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

    Mam problem z automatyczną skrzynią w moim foresterze. Przy mocniejszym wciśnięciu gazu skrzynia "gubi" bieg i nie chce przerzucić na wyższy - obroty dochodzą do 4 tys po czym jest momentalny skok na 6 tys w przeciągu 1-2 sekund i auto już nie idzie. Wspomnę, iż wymieniłem olej w skrzyni oraz, że pedał gazu jest wciśnięty gdzieś do połowy... . Przy normalnej jeździe do 3.9 tys obrotów biegi zmienia ładnie. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne.

Po osiagnieciu wysokich obrotow odjac minimalnnie gazu i wejdzie na wyzsz bieg.

Potem delikatnie i plynie rozpedzac.

 

Wcisniecie gazu gwaltownie spowoduje znowu redukcje o 1 bieg.

 

Wcisniecie do oporu aktywizuje "Kick Down" Do przyspieszen w czasie (naprzykld) wyprzedzania

 

Jezdziles juz automatem wczesniej czy to twoj poierwszy ? Podejzewam ze to pierwszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Posiadam również Hyundaia Sonate wersję US z automatem i tam nie spotkałem się z czymś takim. Co prawda jest w niej nowsza skrzynia, ale jest dla mnie rzeczą dziwną nie zmienianie biegu i trzymanie maksymalnych obrotów.

 Czyli mam się nie martwić za bardzo Martinie?  

 

Hmm, może warto jednak skonsultować się z mechanikiem specjalizującym się w automatycznych skrzyniach?

Edytowane przez cane112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej na pewno nie wyjdzie, szkrzynię z dyfrem kupi w cenie do 1kpln. remontowanie skrzyni to wypadało by konwerter  zregenerować aby nie wysypał się i nie zabił skrzyni.

cane112 zadzwoń lub podjedź do firmy Ankaja na Maczka mają głównie auta z US może została w zapasie im jeszcze jakaś skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1kpln można zregenerować konwerter, dodatkowo w każdym przypadku dojdzie niemały koszt demontażu i montażu skrzyni. Jeśli wierzycie że skrzynia która mogła rok albo i dłużej leżeć nieużywana w spartańskich warunkach ruszy bez problemów to życzę powodzenia ;)

A wiesz że niejedna już ruszyła bez problemu , przed montarzem wymiana filtra, oliwki, i jest dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia moze byc z forka czy z imprezy z tego rocznika komplet z dyfrem montujesz i jedziesz oczywiscie po wymianie oliwki. Sama regeneracja kownertera to ok tysiąc dochodzi jeszcze remont skrzyni i masz prawie polowe wartosci rynkowej auta. Fakt kupując uzywkę jest ryzyko ale nie ma reguły. W moje zabce padl konwerter opiłki poszły w skrzynie i nie widziałem sensu w naprawie zwlaszcza ze za cene samej regeneracji konwertera kupilem komplet, skrzynia jeździ juz trzy latka i ma się dobrze.

Edytowane przez andre82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...