Skocz do zawartości

Energia Elektryczna


PLayer

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie ogólne nt. energi elektrycznej.

Jest na etapie kończenia budowy domu ale fizycznie nie ma mnie na budowie. Teraz na 3 tygodnie przyjechałem i akurat przybył pocztą rachunek za prąd. Jesteśmy koło Inowrocławia, operator to Enea. Na razie jest to klasyfikowane jako plac budowy, taryfa G11.
Zużyliśmy 13 kWh w ostatnim miesiącu jako, że się za dużo nie działo a rachunek do zapłaty to 180 zł, koszt zużytej energii 5.2 zł. Wiem, że cała reszta to jakieś dystrybucje i tego typu ale czy u Was też tak to wygląda, że opłaty stałe to 170 zł?
I sorry za to pytanie ale czy można swobodnie zmieniać operatora w PL niezależnie od lokalizacji? Troszkę wypadłem z realiów ale już czas zacząć wracać do tychże właśnie jako że za rok planujemy z rodziną wrócić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, sprawa jest dość prosta. Najprościej mówiąc, teraz za "prąd" zapłacisz więcej bo płacisz za złącze licznikowe + rozdzielnicę budowlaną, inaczej mówiąc "prąd budowlany". Po odbiorze domu i przejścia na normalną taryfę rachunki powinny być mniejsze.

Co do pytania o zmianę operatora, nie ma takiej możliwości, Polska jest podzielona na kilku operatorów energii: PGE, TAURON, ENEA, ENERGA, RWE STOEN i każdy z nich ma swoje standardy na danym rejonie.

Od razu ostrzegam przed gośćmi od taniej energii... Którzy oferują super oferty za prąd, ale są to tylko i wyłącznie pośrednicy... Czyli zapłacisz za energię + % dla pośredników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...