Skocz do zawartości

Wyciek spod miski olejowej


Holmes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

od jakiegoś czasu mam problem ze zlokalizowaniem wycieku oleju w OBK 2.5l z 2007 r. Rozmiary wycieku dotychczas niewielkie. Przez noc kapała kropla teraz trochę się powiększyło i widać wyraźny zaciek na misce olejowej od strony skrzyni biegów, zaczynający się na łączeniu miski.

 

Wszystko wygląda że to właśnie tam jest źródło wycieku ale skala zabrudzenia olejem, nawet okolic maglownicy, zastanawia mnie czy to na pewno to. Na pewno nie jest to wyciek z pokryw zaworów, bo tam jest idealnie. UPG lekko zapocona, ale tu też wyraźnie widać, że nic się nie sączy. Mieliście problemy z wyciekami spod miski? Co jeszcze potencjalnie może być tego źródłem ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wyciek oleju przy zakupie samochodu.Trochę był cykor, bo nie mogłem określić gdzie się znajduje.Mokra miska,część wydechu i płyty pod silnikiem.Okazało się ze po wymianie oleju nie zmieniono uszczelki korka spustowego.Proponuję wytrzeć dokładnie podejrzane miejsca, i skupić się na obserwacji.Może to pierdola i oby tak było.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć!

Mam wyciek oleju na łączeniu silnika ze skrzynią. Dość spory podczas jazdy bryzga po wydech itd., po postoju zostaje plama. W warsztacie stwierdzili, że to uszczelniacz wału. Został wymieniony, poza tym wymienił jakieś dekielki i stwierdził, że ma być. Ale zaczęło znowu cieknąć po krótkim czasie. Pojechałem na reklamację. Facet znowu wymienił to wszystko, ale stwierdził, że nie wie, skąd dokładnie ciekło. Przejechałem 300 km i znowu zaczęło lecieć. O co tu może chodzić? Miał ktoś coś podobnego? Chodzi o Legacy Outback 2,5 z 2001 r. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...