Jump to content

Wyciek spod miski olejowej


Holmes

Recommended Posts

Witam,

 

od jakiegoś czasu mam problem ze zlokalizowaniem wycieku oleju w OBK 2.5l z 2007 r. Rozmiary wycieku dotychczas niewielkie. Przez noc kapała kropla teraz trochę się powiększyło i widać wyraźny zaciek na misce olejowej od strony skrzyni biegów, zaczynający się na łączeniu miski.

 

Wszystko wygląda że to właśnie tam jest źródło wycieku ale skala zabrudzenia olejem, nawet okolic maglownicy, zastanawia mnie czy to na pewno to. Na pewno nie jest to wyciek z pokryw zaworów, bo tam jest idealnie. UPG lekko zapocona, ale tu też wyraźnie widać, że nic się nie sączy. Mieliście problemy z wyciekami spod miski? Co jeszcze potencjalnie może być tego źródłem ?

 

Link to comment
Share on other sites

Miałem wyciek oleju przy zakupie samochodu.Trochę był cykor, bo nie mogłem określić gdzie się znajduje.Mokra miska,część wydechu i płyty pod silnikiem.Okazało się ze po wymianie oleju nie zmieniono uszczelki korka spustowego.Proponuję wytrzeć dokładnie podejrzane miejsca, i skupić się na obserwacji.Może to pierdola i oby tak było.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Cześć!

Mam wyciek oleju na łączeniu silnika ze skrzynią. Dość spory podczas jazdy bryzga po wydech itd., po postoju zostaje plama. W warsztacie stwierdzili, że to uszczelniacz wału. Został wymieniony, poza tym wymienił jakieś dekielki i stwierdził, że ma być. Ale zaczęło znowu cieknąć po krótkim czasie. Pojechałem na reklamację. Facet znowu wymienił to wszystko, ale stwierdził, że nie wie, skąd dokładnie ciekło. Przejechałem 300 km i znowu zaczęło lecieć. O co tu może chodzić? Miał ktoś coś podobnego? Chodzi o Legacy Outback 2,5 z 2001 r. Z góry dzięki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...