Jump to content

Wyrwane mocowanie z klapy


Igor28

Recommended Posts

Cześć mam problem wyrwała mi sie tulejka w tylnej klapie do której jest przykręcana kulka z teleskopu podrzymującego klapę bagażnika. Miał ktoś tak? Jakiś patent na naprawę? Auto to bloob kombi

Link to comment
Share on other sites

jak swego czasu w reklamie - "kropeleczka na czubeczku i już wszystko w porządeczku":) A na serio - urwał się trzpień bo? Piźgłeś go czymś czy urdzewiał/ pękł ze starości? Klapa jest alu ? Jak ad.1 i 3 na tak to poszukaj dobrego kleju (klei się całe nadwozia z alu także są takie mega mocne kleje do alu). Jak ad.2 na plus to sprytny blacharz i można spróbować "chytnąć" migomatem" tylko dobrze odczyścić, no i przede wszystkim musi być do czego złapać bo jak klapa sparciała to ... klapa po całości - milion lat temu w VW Kafer 1202 - zagadka co to za auto :) miałem przygodę gdy podczas próby spawnięcia dziurki w progu wielkości 5 złotówki skończyło się na braku obydwu progów oraz podłogi i sprzedaży furaka na reklamę jakiejś szkoły angielskiego w New Sączu bo okazało się że nadwozie trzyma się na szpachli a właściwie to jest ze szpachli. I pomyśleć że zrobiłem tym autem w 3 lata prawie 150 kkm po całej europie, że się gdzieś w Rumunii nie rozpadło na kawałki do dziś uważam za triumf niemieckiej myśli technicznej i materii nad czasem. A nowy właściciel bardzo sobie chwalił - nic nie rdzewiało bo prawie jak trabant to to było a cała woda co się wlewała przez sparciałe uszczelki szyb wylatywała pustą podłogą, tylko zimą jak podwiało śniegiem to musiał strzepnąć śnieg z foteli coby głupio nie wyglądało. Ehh prehistoria aż się łezka w oku kręci :)

Wracając do tematu- ja bym do tego na pewno nie podchodził z elektrodą ani tym bardziej gazem bo blachę "porzuca" i będzie brziiidal.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...