Skocz do zawartości

Legacy III 2.5 - Pierwsze 4x4 w rodzinie


Jakub Sobich

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów jak i koleżanki.

 

Jestem nowy na forum, chociaż subaru użytkuje już od sierpnia 2015 roku, postanowiłem założyć temat o własnym dupowozie coby powymieniac się opiniami i ewentualnymi poradami/radami na przyszłość co i jak zmienić  :P

 

A więc pacjentem tematu jest Legacy III Kombi 1999 rok przedlift.

Wersja GX 2.5 b+lpg współpracująca z 4 biegowym automatem (który z tego co słyszałem jest naprawdę pancerny).

Przebieg tego wozidła to 211 500 km, jestem drugim właścicielem w Polsce. 

Moja rodzina prowadzi warsztat samochodowy i auto było pojazdem naszego dobrego klienta, który sprowadził je w grudniu 2013 roku ze Szwajcarii z oryginalnym przebiegiem 186k, co istotne, cały czas miał prowadzoną książke serwisową z paragonami  :D

Z wyposażenia to chyba ma wszystko, aut klima, skóra, 2 szyberdachy i inne pierdoły jak tempomat czy halogeny.

Auto kupiłem już z instalacją gazową Lovato która całkiem daje rade bo prędkość maksymalna na gazie dochodziła do prawie 220 km/h :P Co jak na 4 biegowego staruszka ze stałym napędem na 4 koła jest ciekawym wynikiem.

 

Jest to moje pierwsze auto, musze przyznać , iż gdybym nie miał własnego warsztatu to napewno nie byłoby mnie na niego stać :P

 

Do tej pory wymienione:

Rozrząd Kpl przy 203 000

Oleje filtry i płukanka silnika przy 202000

Tylne tuleje podpory mostu a także jeden pneumatyczny amortyzator (niestety je posiadam :P ) przy 205000 km  

Natomiast teraz przy około 211 000 km zmuszony byłem do wymiany uszczelek pod głowicą  :(

 

Od siebie dodałem też nowe radyjko JVC z Bluetoothem, oddałem auto do wygłuszenia przednich drzwi do wujowej firmy car Audio, a także wymieniłem seryjne głośniki z puszki po piwie, na głośniki 165mm Helix przód oraz tył, gra bardzo porządnie, aczkolwiek niedługo wlatuje soobwoofer  B)

 

 

W wakacje mam zamiar wrzucić Kolektory UE oraz jakieś porządniejsze felgi 18" :D


Odrazu leci pierwsze i drugie pytanie, wie ktoś u kogo idzie takie kolektory przerobić? A także jak wygląda sprawa pneumatyki przy 18 calowej feldze, nie będzie za duży prześwit? 

 

Dodaje pare fotek, jeśli źle je wklejam to prosze o pouczenie bo to mój pierwszy post na forum  ;)

 

 

post-25815-0-73919600-1462202388_thumb.jpgpost-25815-0-75273500-1462202425_thumb.jpgpost-25815-0-20828000-1462202446_thumb.jpgpost-25815-0-85751800-1462202449_thumb.jpgpost-25815-0-47428500-1462202452_thumb.jpg

Pozdrawiam i szerokiej drogi  :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yahoo:  Yuppii. Następny Kolega. ;)

Odnośnie pneumatyki to wg. mnie to skaranie boskie. Pewnie z tytułu podeszłego wieku tegoż systemu. Mam z tym nieraz akcje, bo np. zimą przy mrozach to nie chciał się przez tydzień opuścić z HIGH na NORMAL. Wszystko byłoby cacy gdyby ten system oferował jeszcze trzecią opcję - LOW. Ja już powziąłem decyzję o przesiadce na zawias sprężynowy. Przód już mam (+ sprężyny -35mm od Bug'a WRX), zamierzam jeszcze ustrzelić tył z Legacy IV kombi, najlepiej Spec.B.

Felga 18" na fabrycznej pneumatyce będzie wg. wyglądać kiepsko. Są dni że nie mogę patrzeć na swojego na 17"-kach z tym kozowatym zawiasem :biglol:

 

Z wyposażenia to mi nie działa tylko podgrzewanie foteli. A u Ciebie wszystko gra? Masz VDC? Pewnie masz. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:yahoo:  Yuppii. Następny Kolega. ;)

Odnośnie pneumatyki to wg. mnie to skaranie boskie. Pewnie z tytułu podeszłego wieku tegoż systemu. Mam z tym nieraz akcje, bo np. zimą przy mrozach to nie chciał się przez tydzień opuścić z HIGH na NORMAL. Wszystko byłoby cacy gdyby ten system oferował jeszcze trzecią opcję - LOW. Ja już powziąłem decyzję o przesiadce na zawias sprężynowy. Przód już mam (+ sprężyny -35mm od Bug'a WRX), zamierzam jeszcze ustrzelić tył z Legacy IV kombi, najlepiej Spec.B.

Felga 18" na fabrycznej pneumatyce będzie wg. wyglądać kiepsko. Są dni że nie mogę patrzeć na swojego na 17"-kach z tym kozowatym zawiasem :biglol:

 

Z wyposażenia to mi nie działa tylko podgrzewanie foteli. A u Ciebie wszystko gra? Masz VDC? Pewnie masz. ;)

U mnie działa cała pneumatyka aż miło, miałem strasznie sztywny przód - wina lewego amora, kupiona używka za 200 z wysyłką i teraz jeździ aż miło :P

Działa u mnie wszystko, vdc mam, na następną zime robie sobie jego wyłącznik w kokpicie :P Jedyne co to klapa tył do malowania, jakiś rzeźbiarz ją robił i wyszło :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło słyszeć, że komuś to zawieszenie działa jak należy. ;)

Gdyby nie było takiego zadartego przodu to bym to sobie jeszcze zostawił. Ale wizualnie mi się to nie podoba, bo wychodzi taki reverse-rake.

Co by nie mówić - auto jest mega. Niezależnie czy ma nadrdzewiałą tylną klapę czy nie. Zgadza się? ;)

Przyciemnij tylne szyby. Przy jasnym lakierze będzie wyglądać ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...