Skocz do zawartości

Awaria napędu


dexter4127

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc ekipa,
Pojawił się kolejny, tym razem poważny problem z moja Imprezą. Mianowicie dzisiaj podczas gwałtowniejszego wyprzedzania coś łupnęło, zabrzęczało, w lusterku wstecznym widać siwy dym i zaskoczonych kierowców. Zjechałem czym prędzej z trasy na luzie, zajrzałem pod gablotę, a tam olej pięknie się smaży na wydechu i cieknie leniwie jakoś tak zza skrzyni. Co mogło wywołać takie widowiskowe efekty? Nadmienię, że przy najmniej na 1 auto jedzie, dalej i szybciej nie sprawdzałem bo nie chciałem pogarszać sprawy, tylko cierpliwie oczekiwać na kumpla z holownikiem.
Głupia sprawa, bo od krótkiego czasu coś zwiastowało awarię, mianowicie po ruszeniu i przy prędkości 5-15km/h było czuć pod tyłkiem kilka lekkich łupnięć w budę. Ale co tam, to pewnie tuleje tylnego dyfra, zaraz majówka i będzie trochę wolnego, to sobie spokojnie obadam temat. No i teraz mam za swoje. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, wstawiłem go na kanał i sytuacja wygląda tak jak na załączonych obrazkach.
https://zapodaj.net/e83be3fc46f17.jpg.html
https://zapodaj.net/c3fb5aebc5250.jpg.html

Jak widać chyba poszła wiskoza (poprawcie mnie jak się mylę) uwaliło dupkę skrzyni i krzyżak wału, w związku z czym pozostał jedynie napęd na przód i zero oleju w przekładni. Teraz pytanie, czy wymianie podlega cała skrzynia, czy jest możliwość wymiany samego tyłka? Jak skrzynia, to jeśli do tej pory siedziała skrzynia z reduktorem to podejdzie mi każda 5MT czy to z Imprezy GC/GF, Legacy II/III czy Forka wyposażonych w reduktor? Chciałbym się również dowiedzieć, czy wał napędowy w ssaku jest taki sam jak w GTku, bo jeśli postanowię go wymienić żeby już się nie bawić w zakuwanie krzyżaka, to mam taki pod ręką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...