Skocz do zawartości

Niskie napięcie sondy


pbinderr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Wcześniej opisywałem swój problem polegający na błędzie podgrzewania sondy. Zakupiłem w ostatnim  roku - trzy, ostatnia oryginalna denso dedykowana do mojego Outbacka Usa.

Błąd kasowany i znów się pojawiał, i tak serial wenezuela.... W ostatnich dniach było dosyć ciepło, rozerwałem owijkę i co ? znalazłem urwany kabel, żadnemu z mechaników nie chciało się sprawdzić poprawności przewodów, tylko kup pan sonde, wymień pan sonde... Masakra

Problem podgrzewania zniknął, ale pojawił się nowy .

Zbyt niskie napięcie sondy, a mam ich trzy ;)

Miernik podłączony pod sonde po uruchomieniu auta  pokazuje napięcie 13,8 V, po minucie 

spada do 9 -10 V   i wywala błąd niskiego napięcia.

Kto może pomóc w temacie, może macie jakiś schemat elektryczny tego układu.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Piotr

Outback 2002 r Ej 25 wersja Usa

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze dokładny blad jaki wywaliło. Rozumiem że sprawdzasz napiecie na grzalce ,2 takie same kolory.Sprawdz jeszcze raz napiecie ale mase grzalki wez z karoseri,później zrób 2 pomiar i wez plus z akumulatora. Kable grzalki ida do komputera,pod nogami pasażera .Grzalka ma za zadanie grzanie do póki spaliny nie osiagna odpowiedniej temperatury ,puzniej nie musi grzać, wiec spadek napiecia może jest normalny,pytanie co to za błąd. Pomiar robisz na rozpietej kostce? Jaki jest opór na grzalce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...