Skocz do zawartości

legacy IV drzwi tylne - shooting brake :)


elias

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

prawo serii. 

Pasażer tył lewy zamek zamykał / nie zamykał - TTTM - silniczek / silownik, przyzwyczaiłem się i wybitnie mi to nie przeszkadzało. 

Ostatnio zamknął jednak na amen i żadnym sposobem typu odblokowanie centralnego, klamkowanie z zewn i wewn. etc nie pomaga. 

Zanim udało się zabrać za to, bez ostrzeżenia na amen zamknęły się drzwi pasażera tył z prawej. 

Z kombi zrobił mi się chyba taki ala shooting brake. 

Mam drzwi przednie działające i klapę bagaznika.

 

Pytanie - czy ktoś wie czy jest jakiś "serwisowy" sposób otwarcia drzwi tak zamkniętych?

Zakładam że boczków nie da się zdjąć na zamknietych drzwiach.. 

 

jakieś pomysły ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gc? Sprubuj zdjac ten plastik kolo klamki wewnetrznej on jest na zatrzaskach , zdjecie ulatwia pociagniecie samej klamki, potem odkrec 1 śrubke od zamka i sprubuj odciagnac klamke i pociagac za ciegielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Da się zdjąć boczek drzwi na zamkniętych.

2. Nie 2 a 3 śruby trzymają boczek - pod manetką którą otwierasz drzwi od wewnątrz jest plastikowa zaślepka - ściągasz ją śrubokrętem i pod nią śruba na krzyżak, poza tym dwie pod plastikową osłoną klamki (tą za która ciągniesz przy zamykaniu drzwi) - uwaga - jedna ze śrub sprytnie schowana - nie widać jej tak odrazu - trzeba się przyjrzeć (jedna u góry klamki, druga na dole, zaślepkę też ściągasz podważając śrubokrętem). Generalnie prawie identycznie jak przednie boczki.

Po wykręceniu tych 3 śrub boczek powinien zejść (bo zostają już tylko spinki), jakby sprawiał problemy to być może będziesz musiał wytargać tylną kanapę ale chyba pójdzie bez tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...