Skocz do zawartości

Nieszczelność gumowej uszczelki z dachu do klapy bagażnika


remoo

Rekomendowane odpowiedzi

Widoczna na środku zdjęcia uszczelka - biegnąca od narożnika klapy do dachu koło zawiasu (w jej środku umieszczone są przewody do klapy bagażnika) - nie przylega idealnie do dachu i przez to w czasie dużego deszczu niestety ale woda dostaje się do auta. Jak sobie z tym poradzić? Silikon? Miał ktoś taki problem?

post-5389-0-25759000-1452892112_thumb.jpg

Edytowane przez remoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widoczna na środku zdjęcia uszczelka - biegnąca od narożnika klapy do dachu koło zawiasu (w jej środku umieszczone są przewody do klapy bagażnika) - nie przylega idealnie do dachu i przez to w czasie dużego deszczu niestety ale woda dostaje się do auta. Jak sobie z tym poradzić? Silikon? Miał ktoś taki problem?

 Do środka tej uszczelki wsuń coś gumowego, np. węża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej zaznaczyłem o który element mi chodzi i gdzie cieknie ... ciężko tam wsadzić rurkę gumową :)

Myślałem, że chodzi Ci o uszczelkę bakażnika.

To co zaznaczyłeś, może uszczelnić silikonem czarnym. Chyba nawet fabrycznie jest wklejane? Ktoś pewnie demontował klapę i zapomniał wkleić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z blacharzem które zdecydowanie odradził zastosowanie silikonu, który "źle" reaguje z lakierem (karoserią) samochodu - w aucie uszczelnianym silikonem na potęgę skorodowały elementy tym posmarowane. Raczej trzeba szukać kleju do szyb lub specjalnych klejów do połączeń guma-metal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim OBK był podobny problem (te samo miejsce po obu stronach) - rozwiązanie prowizoryczne to naklejenie na klapę paska izolacji tak aby przylegała do tej uszczelki - można ją czymś posmarować uszczelkę, aby namierzyć gdzie nie przylega. Na przeglądzie w ASO zgłosiłem problem i coś było robione (możliwe że regulacja klapy) czy skutecznie to nie wiem - wizyta w myjni to wyjaśni. 

Edytowane przez Dobi1972
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Małe uzupełnienie: ASO zrobiło drugie podejście i okazało się, że woda dostaje się przez uszczelkę światła STOP - po jej wymianie co wymaga demontażu klapy na razie jest spokój. Objaw był mylny że to nie przylegająca uszczelka klapy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...