Skocz do zawartości

Check po wymianie kolektora wydechowego


dexter4127

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,
Nareszcie wymieniłem wczoraj seryjny kolektor na antyczny bulgot z gacka razem z katalizatorem.  :yahoo:  Po ujechaniu z 20km zapalil sie check po czym po dluzszej chwili zgasł. Teraz bez zagnej reguły zapala się i gaśnie raz po krótszej, a innym razem po dłuższej chwili. Wymigałem sobie błędy i poza standardowym 22, który olewam bo z tego co wiem normalne w.wolnossakach, wymigało również 32.
I teraz pytanie siadła sonda, czy może problem leży w innym miejscu? Pacjent Gf 2.0 116km

Edytowane przez dexter4127
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andre82 badając organoleptycznie, tj. patrząc w środek kata nie stwierdziłem jakiegoś zapchania czy wyjarania. Siatka wydawała się okej.
Pan Dziedzic Możliwe, że się jakoś uszkodziła, nie jestem w stanie ocenić. Nie zauważyłem też żeby auto straciło na dynamice, poza jedną sytuacją gdzie podczas ruszania delikatnie zaszarpało.  Jadąc dzisiaj przez dobre 40km nic się nie działo, a po dobrym przygazowaniu Check zaświecił się na krótką chwilę i zgasł. Mam jeszcze gdzieś jakąś zapasową sondę, najwyżej wymienię i się okaże. Da się wykręcić sondę, bez demontażu całego kolektora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd 32 , to sonda L , być może w trakcie wymiany , została odłączona. Niekiedy wystarczy odłączyć wtyczkę i włączyć zapłon i już w ECU zapisuje błąd. Sugeruję skasować błędy , jazda próbna i przy zapaleniu chcecka odczyt ponowny. Sonde przed ew. wymianą , można sprawdzić , niewymieniać w ciemno... 

Edytowane przez Nitro MCZ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś multimetr w rękę i do dzieła. Nie mam teraz dostępu do danych(jak Ci zależy to prypomnij na PW w pon.), ale... Sonda ma 4 przewody. Przeważnie dwa białe to grzałka , mam mieć jakiś oprór. Jak nie ma , spalona.

 Przewód czarny to sygnał a szary to masa , sygnał, ma oscylować np. wolne obrt. i od 0,1V - 1V oscyluje. Jutro spr. jaką masz sondę , czy zwykłą , czy tytanowa , czy szerokopasmowa , bo Subaru nie mam w pamięci (na razie ;)  )  

Edytowane przez Nitro MCZ...
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...