Skocz do zawartości

Skrzeczące Gumy Sprężyn


diamond

Rekomendowane odpowiedzi

Subarowicze

 

Pięć 5-cy  temu wymieniłem rozciekłe SLSy w swoim Foresterze MY06 na zamienniki bez samo poziomu( Amory OYODO sprężyny Lesjofors). Natomiast  przy tej okazji nie wymieniłem gum na których osadzone są sprężyny i czasem strasznie dokuczają nieprzyjemnym skrzeczeniem a leciwe są jak stwierdził mój mechanik . Ma ktoś jakiś numer katalogowy  lub jakiś inny patent  na rozwiązanie problemu? Na portalach nie znalazłem żadnych zamienników ani oryginalnych, a hurtowniach nikt nic nie wie.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

d

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak skrzypiały tuleje (gumy) mocowania stabilizatora tylnego. Wystarczy co jakiś czas prysnąć smarem np. molibdenowym.

A na dłuższą metę to owinąłem stabilizator w newralgicznym miejscu na odcinku 3 cm taśmą teflonową taką do uszczelniania gwintów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

U mnie zgrzyta nawet przy ruszaniu. Gumy dystansowe  zakupiłem w serwisie i jeszcze jeżdżą pod siedzeniem... Trochę to wkurza podczas jazdy, natomiast przy większym obciążeniu jest to mniej dokuczliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Temat rozkminiony i zamknięty. Powodem skrzeczenia był zatarty amortyzator. Coś się dostało do środka i dostał luz oraz zatracił swoją płynność.  Wymieniono same amory, sprężyny są ok   :)

Edytowane przez diamond
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...