Jump to content

Skrzeczące Gumy Sprężyn


diamond
 Share

Recommended Posts

Subarowicze

 

Pięć 5-cy  temu wymieniłem rozciekłe SLSy w swoim Foresterze MY06 na zamienniki bez samo poziomu( Amory OYODO sprężyny Lesjofors). Natomiast  przy tej okazji nie wymieniłem gum na których osadzone są sprężyny i czasem strasznie dokuczają nieprzyjemnym skrzeczeniem a leciwe są jak stwierdził mój mechanik . Ma ktoś jakiś numer katalogowy  lub jakiś inny patent  na rozwiązanie problemu? Na portalach nie znalazłem żadnych zamienników ani oryginalnych, a hurtowniach nikt nic nie wie.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

d

 

Link to comment
Share on other sites

U mnie tak skrzypiały tuleje (gumy) mocowania stabilizatora tylnego. Wystarczy co jakiś czas prysnąć smarem np. molibdenowym.

A na dłuższą metę to owinąłem stabilizator w newralgicznym miejscu na odcinku 3 cm taśmą teflonową taką do uszczelniania gwintów.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 weeks later...

mam to samo z prawej strony jak wymieniałem amortyzatory na bez samopoziomu jedna guma była naciągnięta przez wyciekający olej i niestety też mi skrzypi teraz trochę.

Link to comment
Share on other sites

U mnie zgrzyta nawet przy ruszaniu. Gumy dystansowe  zakupiłem w serwisie i jeszcze jeżdżą pod siedzeniem... Trochę to wkurza podczas jazdy, natomiast przy większym obciążeniu jest to mniej dokuczliwe.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Temat rozkminiony i zamknięty. Powodem skrzeczenia był zatarty amortyzator. Coś się dostało do środka i dostał luz oraz zatracił swoją płynność.  Wymieniono same amory, sprężyny są ok   :)

Edited by diamond
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...