Skocz do zawartości

Drążek zmiany biegów Legacy I


wojto79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pytanie czy ktoś wymieniał i czy są dostępne tulejki do wybieraka. Ostatnio zauważyłem, że drążek zrobił się zbyt "luźny" i nie jest to wina sprężynki. Zastanawiam się czy można wymienić jakieś tulejki, nie bardzo mam w tej chwili możliwość wejścia pod auto i oglądania.

A i druga rzecz (nie chcę zakładać drugiego tematu).

czy można wymienić samą rurę wlewową do zbiornika paliwa i czy jest tam w miarę dojście bez rozbierania polowy tylnego zawieszenia?

Pozdrawiam.

Kuba

Edytowane przez wojto79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@BartZ, sprężynkę masz u siebie na miejscu? Pytam bo ja już to wyeliminowałem objaw taki, że drążek nie wraca na pozycję "luz". Jak przesuniesz np w lewo to tak zostaje.


@@leon, pomogła ta wymiana "cosiów" czy nie ma sensu się bawić? A dwa jak z dostępem? Da się podejść od dołu bez opuszczania skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@BartZ, sprężynkę masz u siebie na miejscu? Pytam bo ja już to wyeliminowałem objaw taki, że drążek nie wraca na pozycję "luz". Jak przesuniesz np w lewo to tak zostaje.

@@leon, pomogła ta wymiana "cosiów" czy nie ma sensu się bawić? A dwa jak z dostępem? Da się podejść od dołu bez opuszczania skrzyni?

Nie mam pojęcia. Drążek wraca, ale jakoś tak leniwie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie tulejek zacznij od zdjęcia dźwigni zmiany biegów (odkręć), potem plastik ( jest na 4 zatrzaskach, po 2 od strony foteli.

Co do wymiany wlewu to zdjęcie koła powinno wystarczyć. Sam teraz to przerabiam, ale wkładam drugie sanki więc obecnie brak zawiasu.

A i te trzy śrubki co są pod klapką rozwierciłem wiertłem fi 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@hugo, a dobrze myślę, że wlew jest na śrubki pod klapką potem chyba dwie w nadkolu i obejmę do zbiornika?

Co do rozbierania tunelu to nie ma problemu już to robiłem, nie pamiętałem tylko czy z góry jest dojście do tulejek. Swoją drogą żałuje, że to nie wyszło jak miałem skrzynię na glebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...