Skocz do zawartości

Impreza GT 96' ślimak w skrzyni małe pytanie


avemolesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, sprowadziłem sobie ostatnio imprezę gt z 96 roku. Od początku nie działał wskaźnik prędkości. Wyświetlało błąd 33 - czujnik prędkościomierza. Po organoleptycznym sprawdzeniu znalazłem przerwany kabel, zlutowałem, zabezpieczyłem. Po resecie chceck zniknął, nie pojawił się ponownie, ale licznik ani drgnie. Na kostce przy skrzyni na jednym z 3 pinów jest napięcie ok 12V.

 

Tyle znalazłem na forum :D

 

Moje pytanie brzmi, czy ślimak w skrzyni powinien się swobodnie obracać po włożeniu w pionową wypustkę np śrubokręta i próbie obrotu?

Po przejechaniu także parę metrów, wydaje mi się, iż pionowa wypustka ślimaka znajduje się w tej samej pozycji (nie wiem, z jaką prędkością on się obraca, może tak pechowo trafiłem).

 

Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam, jeżeli temat był poruszony dogłębniej wcześnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem psuły się plastikowe kółeczka lub slimak na przełożeniu głównym, ale to rzadkość, zdecydowanie częściej czujniki prędkości.

 

Najprościej sprawdzisz  czy sam czujnik prędkości  jest sprawny zadając  mu prędkości obrotowej np wkrętarką - zobaczysz czy licznik reaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...