Skocz do zawartości

wyskakujący drugi bieg


bartek1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyskakuje mi w wrx-ie drugi bieg jedynie przy hamowaniu silnikiem, nie dzieje się to za każdym razem ale dosyć często. Bieg nie wyskakuje odrazu po odpuszczeniu gazu lecz po przejechaniu jakiegoś odcinka (raz dłuższego, raz krótszego). Podejrzewałem poduszkę pod skrzynią i przyblokowałem ją klinkami na próbę ale nic to nie dało. Miał już ktoś podobny przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja miałem podobnie w Legacy, z tym, że mi wyskakiwał pierwszy bieg. Wiem, że to coś w skrzyni się podziało i ostatecznie kupiłem i założyem używaną skrzynię, gdyż bardziej się to opłacało, niż naprawiać tamtą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wejdź pod auto i sprawdź czy masz (zakładam że nie masz) taką sprężynkę:

http://bitly.pl/khURp

 

która powinna być w tym miejscu:

http://wrzucaj.net/images/2015/09/20/111.jpg

 

mam tylko takie zdjęcia, na szybko odnalezione w sieci. 

 

Czekam na info :)

Edytowane przez Daroot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Idz do ASO. Niecałe 8 PLN/szt ale.......ta sprężyna idzie do skrzyń 752 i 753.

Do 754 tylko z DCCD bo wybierak jest tam starego typu i środkowa część skrzyni. Jej rolą jest powrót do pozycji 3/4 z pozycji 1/2 lub 5/R (nigdy nie pamiętam). W jedną stronę powrót sprężyną na zewnątrz w drugą w środku obudowy. W GT po 99 i WRX nie ma tej sprężyny na zewnątrz.

Obie sprężyny w środku obudowy. Jeżeli dźwignia wraca ci do pozycji 3/4 z 1/2 czy 5/R to jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie tylko jeszcze jedna rzecz. Czy jest taka możliwość ze mam zużyte któreś gumy mocujące układ napędowy i przy hamowaniu sinikiem całość się przesuwa, coś tam napiera i wyrzuca bieg? Wygląda to tak jak by ktoś próbował wybić na luz bez wciśnięcia sprzęgła, trafia na ten właściwy moment i bez żadnego zgrzytu pstryk wskakuje na luz. Wolę wykluczyć wszystkie pierdoły przez rzucaniem skrzynki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź pod auto i sprawdź łącznik skrzyni tzn przegubik czy jest zapieczony i czy pracuje w obu płaszczyznach z jednej strony trzyma go nakrętka i śruba z drugiej sworzeń. Często tez tulejki w nim są plastikowe i są powybijane. Wrzuć auto na podnośnik niech ktoś drugi sprawdzi pod spodem jak będziesz wrzucal biegi itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...