Skocz do zawartości

Gdzie ubezpieczyć


KWIATEK

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni forumowicze na prośbę żony zwracam się z pytaniem jaki wg. Was polecacia zakład ubezpieczeń. Żonka wykupuje samochód z leasingu i zastanawia się gdzie będzie go najkorzystniej ubezpieczyć. W tej chwili nie ma żadnych zniżek. Krzysiek-wawa Ty chyba coś orientujesz się w tych klimatach.

 

Dzięki z góry za podzielenie się swoimi doświadczeniami w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy firma jest dobra czy nie to nie ma co słuchać opinii typu, że mało się zapłaciło albo, że na internecie można coś załatwić, okaże się wszystko dopiero w sytuacjach krytycznych, jak Cię wtedy potraktują. Ja Wam powiem czy PZU jest dobre w następną środę (ostateczny termin odpowiedzi) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech małżonka się dowie jakie warunki oferuje firma leasingowa, bardzo często firmy takie mają pakiety po preferencyjnych warunkach, często korzystniejsze od indywidualnego zawierania ubezpieczenia.

 

 

Potwierdzam. Niech leasingodawca zaproponuje ubezpieczenie w pakiecie. Ja korzystam akurat z pko leasing i oni współpracują z pzu. Jako firma miałbym 0 zniżek (sp. z o.o. i zniżki jeszcze nie wypracowane), a tak to dostałem pakiet i za 3-4 lata po spłacie leasingu będę sie martwił - wartość auta spadnie pewnie o 60% wiec składka będzie o wiele mniejsza niż bym musiał teraz zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że oferta firm leasingowych jest najbardziej atrakcyjna, ale tak się właśnie składa, że żona już z tej oferty skorzystała przez okres leasingu i teraz samochód WYKUPUJE z leasingu, więc nie może dalej korzystać już z ubezpieczenia preferencyjnego w pakiecie. Chyba że się mylę?

 

A chodzi i mi o konkrety, czyli właśnie jakie są warunki ubezpieczenia w towarzystwach ubezpieczeniowych, jakie macie doświadczenia np. z procedurami, z likwidacją szkód itd. bo z PZU my nie mamy najlepszych doświadczeń.

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że oferta firm leasingowych jest najbardziej atrakcyjna, ale tak się właśnie składa, że żona już z tej oferty skorzystała przez okres leasingu i teraz samochód WYKUPUJE z leasingu, więc nie może dalej korzystać już z ubezpieczenia preferencyjnego w pakiecie. Chyba że się mylę?

 

A chodzi i mi o konkrety, czyli właśnie jakie są warunki ubezpieczenia w towarzystwach ubezpieczeniowych, jakie macie doświadczenia np. z procedurami, z likwidacją szkód itd. bo z PZU my nie mamy najlepszych doświadczeń.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Ja w PZU mam i takie i takie doświadczenia. Z warta np. też. Więc poprostu ubezpieczam auta tam gdzie jest taniej (z tych 2 firm tylko korzystałem).

 

Ja bym próbował w firmach poza PZU jak nie ma zniżek i udokumentował że auto rzeczywiście ja (moja firma?) użytkowałem. Czasami te mniejsze firmy aby zyskac klienta (szczegolnie jak z ac sie chce wykupic ubezpieczenie) potrafią naliczyc od razu zniżki tak jakby ileś lat już sie u nich kupowało.

 

Z leasingiem jest jakiś myk, ale nie wiem czy aktualny. Polega to na tym że biorąc leasing na 3 lata, bierze się go na 37 miesięcy. Własnie po to aby jeszcze 1 rok skorzystac z pakietu leasingowego (bo w 37 miesiącu wykupujemy znowu pakiet na rok). Auto sie wykupuje a leasingodawca hmmmm...... robił cesje albo jakoś inaczej to ubezpieczenie przekazywał (szczegółów technicznych nie znam). Tyle że trzeba było o tym pomyślec przy podpisywanie leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...