Skocz do zawartości

Kolumna kierownicza SI'97


SebastianZ1

Rekomendowane odpowiedzi

...jak dziś zobaczyłem łączenie kolumny z drążkiem kierowniczym. Nie wiem czy tak powinno być, ale to mnie trochę niepokoi. No więc, posługując się mało technicznym językiem, opiszę co zobaczyłem:

Pierwszy element układu kierowniczego (wałek) wychodzący bezpośrednio z grodzi podszybia zakończony jest jakby wpustami (zębatką?) wyfrezowanymi na długości +/- 5cm. Ta część tego elementu łączy się z kolejną za pomocą połączenia skręcanego na śrubę w sposób pokazany na moim super rysunku. Zastanawia mnie fakt dlaczego frezowanie robione jest na odcinku ok. 5cm, a połączenie ma zaledwie jakieś 3-4mm?? Przynajmniej tak to wyglądało na pierwszy rzut oka z latarką w zębach. Czyżby coś mi się rozpinało w układzie? Kurde, nie chciałbym skończyć jak Senna. Jakby ktoś mógłby jutro zerknąć jak to jest u Was, to byłbym wdzięczny.

 

linka:

http://img214.imageshack.us/img214/3800 ... 22ucp6.jpg

 

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się dojrzeć to owa śruba odpowiedzialna jest jedynie za ścisk tego szerszego elementu na frezowanym wałku. Jeżeli powinna ona zabezpieczać te oba elementy przed rozpięciem, to w takim razie wewnątrz tego połączenia musiałoby być jeszcze jakieś wąskie przedłużenie tego wałka spięte z tą śrubą, ale ja nic takiego tam nie zauważyłem. Może i masz rację, że coś takiego tam jest, ale mimo wszystko dlaczego główna częśc wałka spina się z kolejną na tak mikroskopijnym odcinku?

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w turbodziadku wydaje mi się że jest podobnie. Od góry wprawdzie bardzo słabo widać, i musiałbym podnieść auto zeby to na 100% sprawdzić, a nie mam czasu teraz.

 

W każdym razie śruba ma jedynie ściskać, pozatym nie przechodzi przez ten szary wałek, tak jak ma to miejsce z drugiej strony (od dołu, od strony przekładni).

 

Na części którą widać na zdjęciu, ślady wskazują że połączenie z tym wałkiem też miało długość max 5 mm, pomimo że wygląda na to, że powinno bardziej wchodzić jedno w drugie. Może poprostu tak powinno być...

 

sany0037qd8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...