Skocz do zawartości

'98 Forester S (USA) 2.5i


GreyD

Rekomendowane odpowiedzi

A więc stałem się posiadaczem swojego pierwszego w życiu Subaru :D

 

Tak jak w temacie - Forester 2.5 wersja S z USA (+ LPG, Landi Renzo Omegas (IG1)). Z wyposażenia brakuje jedynie panoramicznego dachu nad którym ubolewam :( ale ciesze się, bo chyba jest w dobrym stanie jak na swoje lata. A no i skóry nie ma, ale dla mnie do na plus akurat. Auto przyjechało z Gdańska do Poznania dosłownie na jednym baku gazu, czyli spalanie w trasie wyszło ok 11,5l czyli zadowalająco ;) Z minusów - auto zalane olejem 20W50 :o tylny zderzak lekko popękany, bąble przy tylnej lewej szybie, które przed zimą wypadało by zrobić, urwany jeden uchwyt na kubek dla pasażerów z tyłu :( brakuje listwy przy przedniej szybie czołowej, no i palące się Check Engine oraz Air Bag... Plusy znacie, bo tu sami użytkownicy Subaru :D

 

Plany: ogólnie bez szaleństw, skoro już zdecydowałem się pisać w tym dziale ;)

 

1. Przede wszystkim bulgot i tu konkret, którego nie umiem się nigdzie doczytać na 100% - czy do 2.5 pasuje kolektor z WRXa? z 2.2 Legacy?

http://allegro.pl/subaru-impreza-gt-wrx-98-05-kolektor-wydechowy-i5063533319.html ??

 

Oczywiście tylko kolektor i końcówka jakaś mniej wulgarna niż Mugen ;)

 

2. Silnik... boli mnie kwestia oleju 20W50 i zastanawiam się nad zmianą na 10W...ileś no i właśnie... Ogólnie nie jestem zwolennikiem zmiany oleju w tę stronę i na pewno nie będzie to 5W40. Może i w tej kwestii ktoś coś doradzi?

 

3. Wymiana przycisku przeciwmgielnego na oryginalny ;) no i próba "wklejenia" nieoryginalnej lampki w zderzak w miejscu, gdzie europejskie miały standardowo. Kwestia ingerencji w zderzak i przeszkody jakie pod nim napotkam, żeby to ładnie poprowadzić.

np. http://allegro.pl/lampa-tylna-przeciwmgielna-lublin-bmw-e30-hella-i5260530682.html

 

4. Wciąż dyskusyjna sprawa dot. zawieszenia... teoretycznie chciałbym iść niżej, choć nie zbyt wiele. Nie wiem czy iść w zawieszenie Imprezy Wagon, czy WRXa od razu - czas pokaże... Dojdą felgi może...

 

5. I oczywiście zająć się Check Enginem (LPG i kombinowanie z czujnikiem spalania stukowego poprzedniego właściciela) i Air Bag (tu cięższa sprawa, w sumie jeszcze nie wiem od czego zacząć - anyone?)

 

Link do albumu z resztą zdjęć:

http://s1236.photobucket.com/user/walendowskidawid/library/MY98%20Forek?sort=3

 

Załączone poniżej zdjęcia jeszcze z ogłoszenia.

 

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc :)

post-21370-0-45071000-1430524244_thumb.jpg

post-21370-0-83187800-1430524245_thumb.jpg

post-21370-0-78543800-1430524246_thumb.jpg

post-21370-0-81363400-1430524247_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...