Jump to content

konwersja na RWD

maciej123414
 Share

Recommended Posts

Witam, jakie są potrzebne przeróbki żeby zrobić GTka rwd? czy wystarczy wyjąć półosie czy trzeba wyjmować i przerabiać skrzynie?

Słyszałem różne opinie, że przy samym wyjęciu półosi można wiskoze zamęczyć bardzo szybko że trzeba skrzynie przerabiać, że można wyjąć półosie i nic się nie stanie itd. 

Przepraszam, że się wtrącam. Jeśli piszecie coś na serio, to ktoś może przeczytać i w to uwierzyć.

A wystarczyło zapytać wujka gogle o możliwość konwersji napędu subaru na rwd. No, chyba że jesteście tak zbanowani....;)

Kilku producentów robi ten diwajs do konwersji, nie ma sensu próbować kombinować na sposoby jakie przedstawiliście.

Wujek Google pokazuje równie dużo specjalnych zestawów do konwersji jak i odpowiednio zaspawanych centralnych dyfrów także efekt końcowy podobny.

Kwestia chyba podejścia do tematu i budżetu. :)

...tutaj ba Bliskim Wschodzie jak w pogwarancyjnym EJ257 pęknie tłok albo w EJ205 obróci się panewka, to w ciągu tygodnia w komorze silnika ląduje 2JZ ze skrzynią... chłopaki mają nawet gotowe mocowania silnika i wał pasujący pnp do tylnego dyfra w STI :P I tak emirackie czy bahrajnowe Hawki i Bloby drugą młodość przeżywają latając bokami po rampach na tych rozgrzanych pustynnych autostradach... (aż do szkody całkowitej, a później przeszczep jeszcze do jakiegoś BMW3 czy Mazdy MX5 bo zajeździć 2JZ się podobno nie da...)

tutaj to raczej instagram niż w necie szukać porad (jeszcze arabskiego nie opanowałem). Ale jak coś znajdę, to podeślę (prędzej foty z instagrama).

DCCD nie daje możliwości rwd tylko stopień spięcia centralnego dyfra, a to coś zupełnie innego...

EDIT:// wiem, że to mało, ale tyle znalazłem póki co (macie namiary warsztatu, można popytać albo poszukać więcej)

2jz.jpg

Edited by aki001