Skocz do zawartości

OBK MY05 USA: LATCH vs ISOFIX


Jo_gurt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Ma ktoś doświadczenie z fotelikami ISOFIX w amerykańskim LATCHu?

Czytam po forach i w sumie sporo teorii, a praktyki brak. Ponoć niby to to samo, ale może nie to samo, bo może jedno troszkę płytsze itp itd.

Może jakiś praktyk?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LATCH to amerykańska wersja ISOFIXa (albo odwrotnie - ISOFIX to europerjska wersja LATCHa ;))

Przy czym 'LATCHowe' foteliki mają, z tego co wyszperałem, krokodylki na miękkich paskach, stąd np. nie ma problemu jeśli otwory są trochę uniesione względem kanapy...

Ale jeśli mówisz, że masz samochód z USA i pasuje ISOFIX to świetna wiadomość - jest spora szansa, że w 2005 też zagra. Po prostu podjadę do sklepu i poproszę o przymiarkę.

Dzięki za info!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to ten sam system , UE i Usa pracowali nad tym razem. Niestety w UE szukali oszczędności i

zrezygnowali z górnego montażu Top Teather czy jak to się tam zwie. Amerykanie uparli się przy swoim i projekt się podzielił.

Amerykańskie foteliki pasują normalnie do Isofix (przynajmniej pasował jeden który widziałem) a EU do ich systemu.

Latch ogólnie jest lepszym systemem przez właśnie górny montaż w dachu (kombi) lub w podłodze za kanapą (sedan).

Ogólnie z tego co widziałem część Subaru posiada także górny montaż a część producentów fotelików na Europę też

już to stosuje.

Mój amerykański Forester normalnie przyjmował Isofixa.

 

http://www.car-seat.org/showthread.php?t=41179

http://mbeans.com/spillingthebeans/baby/car-seats/european-standards-vs-american-standards-car-seat-edition/

Edytowane przez Vilmark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...