Jump to content

OBK MY05 USA: LATCH vs ISOFIX

Jo_gurt
 Share

Recommended Posts

Cześć

Ma ktoś doświadczenie z fotelikami ISOFIX w amerykańskim LATCHu?

Czytam po forach i w sumie sporo teorii, a praktyki brak. Ponoć niby to to samo, ale może nie to samo, bo może jedno troszkę płytsze itp itd.

Może jakiś praktyk?

pozdr

LATCH to amerykańska wersja ISOFIXa (albo odwrotnie - ISOFIX to europerjska wersja LATCHa ;))

Przy czym 'LATCHowe' foteliki mają, z tego co wyszperałem, krokodylki na miękkich paskach, stąd np. nie ma problemu jeśli otwory są trochę uniesione względem kanapy...

Ale jeśli mówisz, że masz samochód z USA i pasuje ISOFIX to świetna wiadomość - jest spora szansa, że w 2005 też zagra. Po prostu podjadę do sklepu i poproszę o przymiarkę.

Dzięki za info!

Przecież to ten sam system , UE i Usa pracowali nad tym razem. Niestety w UE szukali oszczędności i

zrezygnowali z górnego montażu Top Teather czy jak to się tam zwie. Amerykanie uparli się przy swoim i projekt się podzielił.

Amerykańskie foteliki pasują normalnie do Isofix (przynajmniej pasował jeden który widziałem) a EU do ich systemu.

Latch ogólnie jest lepszym systemem przez właśnie górny montaż w dachu (kombi) lub w podłodze za kanapą (sedan).

Ogólnie z tego co widziałem część Subaru posiada także górny montaż a część producentów fotelików na Europę też

już to stosuje.

Mój amerykański Forester normalnie przyjmował Isofixa.

http://www.car-seat.org/showthread.php?t=41179

http://mbeans.com/spillingthebeans/baby/car-seats/european-standards-vs-american-standards-car-seat-edition/

Edited by Vilmark

• 3 weeks later...