Skocz do zawartości

dachowy bagażnik bazowy do Forestera XT MY 2014


Mięka Ręka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z Forumowiczów ma doświadczenie z dachowym bagażnikiem bazowym do Forestera XT MY 2014? Zacząłem się rozglądać i jak na razie wynalazłem propozycję THULE – uchwyt Rapid Railing 757 i belka WinBar 961 lub Slide Bar 891.To taka szybka konfiguracja ze strony THULE.

Może ktoś już montował taki zestaw do Forka XT, a może jakiś inny i podzieli się doświadczeniami.

Bagażnik ma służyć do przewożenia rowerów (3 duże i 1 mniejszy) oraz – oczywiście nie w tym samym czasie – boxa dachowego.

Mam już 4 uchwyty rowerowe Thule więc zależy mi na tym, aby pasowały do nowego bagażnika.

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak box i uchwyty mocowane na wsuwki, to wybór masz duży. Ja do forka kupiłem taniutkie alu belki Automaxi (za 300PLN) - miałem wcześniej takie przez 9 lat, ale do forka musiałem kupić dłuższe. Jeśli chcesz najlepsze, to polecam Whispbar - miałem taki na pajero - twierdzą, że nic cichszego nie ma - super areodynamiczny profil i kryta szczelina na wsuwki. Są wersje niska i podwyższona (jak wozisz narty wiązaniami w dół) oraz przelotowa (szersza niż relingi) i super dopasowana - ciekawostka - w sklepie fizycznym widziałem to taniej niż w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Whispbara - mam takie w XT. Są faktycznie mega ciche, ale są krótkie więc odpada założenie boxa i uchwytu na rower (zależy jaki uchwyt, ale generalnie się nie da). Jak tylko box na dach albo tylko max 3 rowery to Whispbar jest genialny, piszesz ze masz 4 rowery - nie wiem czy wejda. Zakłada się go na relingi za pomocą niezniszczalnych metalowo-gumowych opasek - jeździłem z nimi teraz 2 miesiące, po zdjęciu nie ma śladu na relingach a bałem się o rysy.
Polecam Autopak na Lechickiej jak jesteś z Poznania. Pogadać, zobaczyć, dopasować, posmyrać i dopiero kupić.

Edytowane przez kreska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładanie rowerów na dach to nieporozumienie tak tylko wtrącić chciałem. Ja mam odchylany bagażnik na hak westfalia nie widzę sensu wkładania tak wysoko ciężkich rowerów i rozważania czy coś jest ciche czy nie przy takim gabarycie.  Sam posiadam whisbary nie ma lepszych :) i box subaru :) od thule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mięka Ręka (nie wierzę że to napisałem :)): Interpack to malutki sklepik. Ja mówię o Auto Pak Lechicka 100 - od Naramowickiej w kierunku Warty.

Zgodzę się jednak z RTQLAS że 4 rowery włożyłbym już na hak a na belki boxa. Ja na dachu wożę max. 2 - przy 4 to już bym się bał o podrapanie dachu (i musisz to robić z drabinki, stopnia or sth). Tak czy inaczej polecam wizytę w Autopaku - panowie lepiej wyłuszczą co i dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...