Skocz do zawartości

Pierwszy Forester


smok1807

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich forumowiczow :-) 

jestem nowy a forum wiec bardzo prosze o wyrozumialolosc co do moich wypowiedzi...

nosze sie z kupnem forestera II po lifcie w wolnossacej wersji 2.0. na auto chce wydac ok 33tys, moze byc juz z gazem. nie mialem wczesniej stycznosci z ta marka wiec mam kilka pytan, mianowicie:

- na co szczegolnie zwracac uwage przy ogladaniu tego modelu (zawieszenie samopoziomujace tyl, wiskoza i co jeszcze)

- z tego co udalo mi sie wyczytac to te silniki dobrze znosza gaz (jaki bylby koszt w miare niezawodnej instalacji i czy moglibyscie polecic kogos w pln- wsch Polsce u ktorego moglbym zostawic auto do zagazowania bez obaw i nieprzespanych nocy)

- moze ktos z forumowiczow ma takie autko i zechcialby je sprzedac ;-) (wiem ze to nie jest miejsce na takie pytanie ale nie chcialem zakladac nowego watku w innym dziale)

 

z gory przepraszam za brak wprawy w pisaniu postow ale mam nadzieje ze z czasem bedzie lepiej :-)

 

pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po lifcie to pewnie wersja DOHC (158 KM). Silnik sam w sobie LPG znosi ok, ale z tego co wiem wszystkie DOHC trzeba wyjmować (czy tam opuszczać) do regulacji zaworów co może być kłopotliwe i jest dość kosztowne.

 

Z mojej strony do Twojej listy bym dodał:

- sprzęgło (prosty test wysoki bieg + gaz w podłogę i czy się nie ślizga),

- ja bym jeszcze wszedł pod samochód i obejrzał czy nie ma za dużo rudej,

 

Ja bym teraz jeszcze posprawdzał wszystkie pierdoły które nie dyskwalifikują auta ale można zbić cenę typu:

- jeśli trafisz fabryczne radio i chcesz je mieć to zwróć uwagę na zmieniarkę - w razie czego zbijesz cenę ;)

- ogrzewanie szyb czy działa (pod wycieraczkami też),

- spryskiwacz reflektorów czy działa,

- szyberdach czy się nie zacina o ile jest,

 

Jeśli chodzi o lpg to polecam lpg-forum.pl tam masz polecane warsztaty.

 

Jak nie uda Ci się kupić "na forum" to może rozważ sprowadzenie na zamówienie bo polski rynek samochodów używanych to bagno..

 

Powodzenia w poszukiwaniu.

Edytowane przez maddox84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo za info :)

 

kazda uwaga jest na wage zlota bo takiego auta nie kupuje sie czesto ;)

 

nie wiem tylko jak sprawdzic ogrzewanie szyb przy dodatnich temp i o co dokladnie chodzi z ta zmieniarka- mam jej szukac czy nie? ;)

 

co do polskiego rynku to na aukcjach czasami trafiaja sie perelki tylko ciezko jest je "wyczaic" a wycieczka 500km w celu tylko obejrzenia nie wchodzi w gre...masz moze jakies namiary na czleka co sprowadza zaufane auta? wiem ze z tym jest ciezko.... bede wdzieczny za pomoc, jako laik w tej marce ufam ze forumowicze pomoga mi co nieco ;)

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężko kupić na naszym rynku coś zaufanego, jeśli chodzi o aukcje... a jak jest to np. teraz wystawiony forek 2

po lifcie, 2.0 n/a nie pamiętam rocznika, ale nie 2008 chyba.. za 45 tys. :) to paranoja jakaś się robi... Ale z obserwacji i doświadczenia się przekonałem,

że okazje, czy też dobre subaru się trafiają.. Niedawno z Lublina na allegro wystawiona była fajna impreza n/a 2006 r. i jak oglądałem ogłoszenie było 7 wyświetleń, po telefonie okazało się, że już zarezerwowana :/ w czasie jakieś 30 minut od wystawienia... Ostatnimi czasy miałem lekką manię częstego oglądania ogłoszeń na allegro i olx, no i w końcu się udało kupić super fajnego forestera w bardzo dobrej cenie.... tym razem byłem szybszy :) Trzeba być czujnym :) Oczywiście trochę kasy wydałem też na sprawdzenie kilku innych sztuk w aso, ale cóż... w końcu się udało :) Powodzenia w poszukiwaniach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie uda Ci się kupić "na forum" to może rozważ sprowadzenie na zamówienie bo polski rynek samochodów używanych to bagno..

 

 

To prawda, że jest słabo. Mnóstwo "Mirków, typowych sprzedawców". Z drugiej strony, moim zdaniem sprowadzanie ma sens, jak robi się to samemu, lub przez kogoś zaufanego. Ceny "na zachodzie" są bardzo zróżnicowane. Naprawdę dobre i zadbane samochody z pewnego źródła są znacznie droższe niż u handlarzy. Więc w efekcie mnóstwo sprowadzanych "na handel" samochodów jest po jakichś przygodach. Bo inaczej się nie opłaca.

Jak się na otomoto poklika w ustawieniach, to szybko okazuje się, że najwyższe ceny mają samochody kupione w Polsce, z udokumentowaną historią.

 

I dołączam do życzeń Dunlopa: powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem tylko jak sprawdzic ogrzewanie szyb przy dodatnich temp

Specjealnie dla Ciebie sprawdzę jutro czy jestem w stanie wyczuć ręką czy się ogrzewanie włączyło :)

 

 

o co dokladnie chodzi z ta zmieniarka- mam jej szukac czy nie

 

Jeżeli (tak jak ja) lubisz mieć fabryczny zestaw audio to najlepiej poszukać Forka ze zmieniarką 6CD. Tutaj niestety jest chaczyk taki, że zmieniarka ta lubi się zepsuć.

Niektóre się psują na amen i potrzebna jest przeważnie wymiana mechanizmu zmieniarki, inne (tak jak moja) po prostu się zacinają i wystarczy pomieszać trochę płytami żeby ją odblokować.

Także jeżeli zależy Ci na fabrycznym zestawie audio to zwróć na to uwagę. Koszt takiej zmieniarki używanej w dobrym stanie to ciągle około 300zł.

 

masz moze jakies namiary na czleka co sprowadza zaufane auta?

 

W zasadzie mam namiar na człowieka, który sprowadził mi mojego. Ale tak jak napisał Adi.Cherryson, dobre sztuki z zachodu kosztują.

Ja za swojego niemal dokładnie rok temu dałem jakieś 26 tys. a jest po gradzie i co prawda rok modelowy 2005 ale rok produkcji 2004.

Jak chcesz możesz go zobaczyć tutaj: 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2HBU7mhUUKc&list=UU08I0_vY9CjXZDPkIimxR3w

Niemniej jednak tego człowieka, który mi go sprowadził mogę polecić. Widać, że ma obeznanie w rynku (głównie Niemieckim).

Jak chcesz namiar to odezwij się na priv.

Edytowane przez maddox84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężko kupić na naszym rynku coś zaufanego, jeśli chodzi o aukcje... a jak jest to np. teraz wystawiony forek 2

po lifcie, 2.0 n/a nie pamiętam rocznika, ale nie 2008 chyba.. za 45 tys. :) to paranoja jakaś się robi... Ale z obserwacji i doświadczenia się przekonałem,

że okazje, czy też dobre subaru się trafiają.. Niedawno z Lublina na allegro wystawiona była fajna impreza n/a 2006 r. i jak oglądałem ogłoszenie było 7 wyświetleń, po telefonie okazało się, że już zarezerwowana :/ w czasie jakieś 30 minut od wystawienia... Ostatnimi czasy miałem lekką manię częstego oglądania ogłoszeń na allegro i olx, no i w końcu się udało kupić super fajnego forestera w bardzo dobrej cenie.... tym razem byłem szybszy :) Trzeba być czujnym :) Oczywiście trochę kasy wydałem też na sprawdzenie kilku innych sztuk w aso, ale cóż... w końcu się udało :) Powodzenia w poszukiwaniach...

Ja to niestety muszę potwierdzić. Ja szukałem w 2009/10 przez pół roku Forestera II 2,0 z lat  +2006... MASAKRA. Same przeszczepy, oszustwa etc.  Po pół roku kupiłem więc nowe-inne- auto konkurencji. Ale niestety miłość (do subaru) nie wygasa, w ubiegłym roku temat wrócił, ponieważ zdawałem sobie sprawę, że Forester II jest już coraz starszy i to ostatnia szansa, a taki tylko wchodził w grę. Sprzedałem nowe (prawie) auto, żeby kupić starsze, droższe, nieekonomiczne  :biglol: SF II. Szukałem długo i jak już znalazłem auto krajowe, z historią, I-y właściciel, taka wersja jaką chciałem to okazało się, że jest ~10-15% droższa od pozostałych na Alledrogo a i tak byłem 3 kupcem w kolejce!!!

Ale udało się i już od grudnia pomykuję moim Forkiem z bananem na twarzy, czego i koledze Smokowi życzę!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Specjealnie dla Ciebie sprawdzę jutro czy jestem w stanie wyczuć ręką czy się ogrzewanie włączyło
 

 

Tak jak podejrzewałem po włączeniu ogrzewania przedniej szyby (jest sprzężone z ogrzewaniem lusterek), po kilku minutach można było nawet dzisiaj rano (około 12 stopni) wyczuć że miejsce gdzie biegną druty grzejne jest wyraźnie cieplejsze niż reszta szyby - i to mimo tego, że ogrzewanie znajduje się w tej ciemnej części która nagrzewa się też w słońcu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@maddox84, Orientujesz się w którym miejscu jest zmieniarka ? Bo w I gen była w bagażniku u Siebie przeszukałem i za cholerę jej nie widzę, a właśnie mam problem z cd i ponoć to wina zmieniarki (płyta zablokowana, albo tak jak u Ciebie mechanizm) i wyskakuje mi jakiś błąd 999 czy coś takiego ;) dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Orientujesz się w którym miejscu jest zmieniarka ?

U mnie jest zintegrowana z radiem 2din. Czyli wszystko mam w miejscu radia:

http://www.forum.subaru.pl/uploads/post-3780-0-90667300-1372421238.jpg

 

A tutaj masz filmik jak to działa (inny model ale zasada ta sama):

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja fabryczna zmieniarka w radiu 2 DIN (Kenwood) też padła. Wyświetla Error 99. Radio było w kilku warsztatach. Podobno ta awaria to norma w tym modelu Kenwooda. W ostatnim z warsztatów gość pokazał mi w czym problem. Obrabia się jedna (słownie jedna) maleńka zębateczka sterująca jednym z mechanizmów.Z zębatki wycierają się zęby i staje się walcem ;-) Niby prosta sprawa,jednak tej durnej zębateczki ni ząb nie można dostać jako części zamiennej. Trzeba wymienić cały mechanizm, a to koszt ponad 1.000 zł. No cóż, przyjdzie mi zainwestować w stację multimedialną ...

Co do wątku. Ja też nabiegałem się za moim Foresterem. Najpierw planowałem kupno za granicą. Tam jednak albo totalny szrot (nie wierzcie w ogłoszenia o "igłach" od Szwajcarów), albo kosmiczne ceny dobrze utrzymanych egzemplarzy. W końcu kupiłem auto w Polsce, po lekkiej stłuczce, z przebiegoem 96000 km. Zrobiłem, nabiegałem sie przy tym za częściami że ho ho ... Jednak było warto. Teraz moje 2.5 xt śmiga niczym rakieta ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby prosta sprawa,jednak tej durnej zębateczki ni ząb nie można dostać jako części zamiennej.

 

 

Pogadaj z kimś kto ma drukarkę 3d i sobie taką zębatkę wydrukuj ;) Z tego co wiem są jakieś serwisy drukujące na zamówienie - kwestia zebrania wymiarów od kogoś kto ma jeszcze tą zmieniarkę sprawną. Ja miałem o tyle szczęście że była tylko zablokowana a teraz śmiga co widać na filmie. Co prawda nie wrzucam nigdy pierwszej i ostatniej płyty na wszelki wypadek ale 4 cd i tak mi wystarcza.

 

Dorzucając do wątku - ja swojego kupiłem po gradzie. Planuję usunąć wgniecenia ale nie ma odprysków więc się w sumie nie pali a są ważniejsze wydatki np. dobre opony zimowe, kinetyk czy flary drogowe  :)

Edytowane przez maddox84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Orientujesz się w którym miejscu jest zmieniarka ?

U mnie jest zintegrowana z radiem 2din. Czyli wszystko mam w miejscu radia:

http://www.forum.subaru.pl/uploads/post-3780-0-90667300-1372421238.jpg

 

A tutaj masz filmik jak to działa (inny model ale zasada ta sama):

I to wiele wyjaśnia czemu jej nie mogłem znaleźć dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra jakas z tymi subaru na aukcjach...sledze codziennie od kilku tygodni i nie ma chyba nic godnego uwagi  :huh:  dzieki wszystkim za cenne uwagi :)  mam jeszcze pytanie: czy jest jakas ogolnodostepna baza gdzie mozna sprawdzic historie auta po nr VIN? do niektorych marek sa dekodery niestety dosc okrojone...chodzi mi o hostorie przebiegu, wypadkowosci itp- czy tylko serwis pozostaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masakra jakas z tymi subaru na aukcjach...sledze codziennie od kilku tygodni i nie ma chyba nic godnego uwagi   dzieki wszystkim za cenne uwagi   mam jeszcze pytanie: czy jest jakas ogolnodostepna baza gdzie mozna sprawdzic historie auta po nr VIN? do niektorych marek sa dekodery niestety dosc okrojone...chodzi mi o hostorie przebiegu, wypadkowosci itp- czy tylko serwis pozostaje?

 

Dekodery ogólne potrafią tylko rozkodować ogólne informacje z VIN. Jeśli podają wyposażenie to tak naprawdę jest po prostu baza sprzedaży w jakimś programie z bazą danych (tak było swego czasu z Oplem). Historię sprawdzisz chyba tylko w serwisie albo w centrali Subaru. 

Edytowane przez maddox84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia, po numerze vin subaru kupionego w salonie w Polsce to nic nie sprawdzisz w jednym miejscu, nie ma jakiejś centralnej bazy... Jeśli był serwisowany w aso, to w każdy z osobna trzeba pytać, przynajmniej ja tak miałem. Serwisowany np. w A.Koper przez kilka lat, ale w innym aso o tamtym serwisie (historii napraw) nic nie mogłem się dowiedzieć.

Najlepiej jeśli chodzi o sprawdzenie historii auta to wyglądają subaru z USA, tamte sprawdzisz w carfaxie... masz zazwyczaj zdjęcia w jakim stanie pojazd opuścił Stany itd.. tylko zazwyczaj te subaru są powypadkowe, w różnym stopniu oczywiście, ale ale bezwypadkowe z czystym carfaxem też czasem się trafiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subaru z USA odpada, silniki tyko 2,5 i te janse tapicerki...auto z racji zawodu- lesnik, bedzie wykorzystywane takze w duzej mierze w terenie wiec jasne wykonczenie nie wchodzi w gre ;) szukam auta europejskiego, w wersji 2.0 wolnossacej po lifcie...i szukam....i szukam....


co sadzicie o tym :

 

http://olx.pl/oferta/subaru-forester-4x4-gaz-2006-tanio-CID5-ID5Losr.html#43889f6493

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subaru z USA odpada, silniki tyko 2,5 i te janse tapicerki...auto z racji zawodu- lesnik, bedzie wykorzystywane takze w duzej mierze w terenie wiec jasne wykonczenie nie wchodzi w gre ;) szukam auta europejskiego, w wersji 2.0 wolnossacej po lifcie...i szukam....i szukam....

co sadzicie o tym :

 

http://olx.pl/oferta/subaru-forester-4x4-gaz-2006-tanio-CID5-ID5Losr.html#43889f6493

 

Po jednym zdjeciu ciezko cokolwiek oceniac. Jak masz blisko do Jelcza-Laskowic to podjedź obejrzeć, a jak nie to poproś kolesia żeby Ci wysłał więcej zdjęć, VIN i jaka instalacja gazowa jest założona.

 

Po tym ostatnim będzie można ocenić czy koleś bardzo oszczędzał na samochodzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...