Skocz do zawartości

P0519 - GX 2004


mazi_piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

podczas zjeżdżania z górki na drugim biegu bez gazu lub na biegu jałowym zapala mi się żółty silniczek :)

Podpiąłem auto do komputera za pomocą VAG KKL i FreSSM i odczytałem błąd: P0519 - Idle Control System Malfunction http://engine-codes.com/p0519_subaru.html

 

Poszukałem informacji na temat tego błędu i okazuje się, że przyczyny mogą być trzy:

+ brudna przepustnica,

+ brudny lub zepsuty silniczek krokowy,

+ zepsuty czujnik położenia biegu jałowego.

 

Tak się składa, że podczas ostatniej wizyty w ASO przepustnica i silniczek krokowy zostały wyczyszczone, więc pora zająć się czujnikiem.

 

I właśnie w tej sprawie mam kilka pytań:

1) gdzie znajduje się czujnik położenia biegu jałowego? Czy mogę prosić o fotkę?

2) podobno czujnik musi posiadać podkładkę? patrz rozwiązanie http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/35452-check-engine-p0507/

3) czy samodzielna wymiana takiego czujnika jest możliwa? Czy lepiej pojechać z tym do ASO?

4) czy ktoś z Was miał podobny błąd P0519?

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!


Nikt, nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam. Z racji tego że błąd ten miałeś jakiś czas temu, mniemam że go rozwiązałeś. Ostatnio w moim GX pokazał się ten sam i prawdę powiedziawszy nie wiem od czego zacząć. Dodam tylko że miesiąc temu zagazowałem auto i obawiam się że to może mieć związek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Dariusz Turczyk napisał:

Witam. Z racji tego że błąd ten miałeś jakiś czas temu, mniemam że go rozwiązałeś. Ostatnio w moim GX pokazał się ten sam i prawdę powiedziawszy nie wiem od czego zacząć. Dodam tylko że miesiąc temu zagazowałem auto i obawiam się że to może mieć związek.

A prócz błędu cos się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...