Jump to content

P0519 - GX 2004

mazi_piotrek

Recommended Posts

Witam,

podczas zjeżdżania z górki na drugim biegu bez gazu lub na biegu jałowym zapala mi się żółty silniczek :)

Podpiąłem auto do komputera za pomocą VAG KKL i FreSSM i odczytałem błąd: P0519 - Idle Control System Malfunction http://engine-codes.com/p0519_subaru.html

Poszukałem informacji na temat tego błędu i okazuje się, że przyczyny mogą być trzy:

+ brudna przepustnica,

+ brudny lub zepsuty silniczek krokowy,

+ zepsuty czujnik położenia biegu jałowego.

Tak się składa, że podczas ostatniej wizyty w ASO przepustnica i silniczek krokowy zostały wyczyszczone, więc pora zająć się czujnikiem.

I właśnie w tej sprawie mam kilka pytań:

1) gdzie znajduje się czujnik położenia biegu jałowego? Czy mogę prosić o fotkę?

2) podobno czujnik musi posiadać podkładkę? patrz rozwiązanie http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/35452-check-engine-p0507/

3) czy samodzielna wymiana takiego czujnika jest możliwa? Czy lepiej pojechać z tym do ASO?

4) czy ktoś z Was miał podobny błąd P0519?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź!

Nikt, nic?

• 3 years later...

Witam. Z racji tego że błąd ten miałeś jakiś czas temu, mniemam że go rozwiązałeś. Ostatnio w moim GX pokazał się ten sam i prawdę powiedziawszy nie wiem od czego zacząć. Dodam tylko że miesiąc temu zagazowałem auto i obawiam się że to może mieć związek.

14 godzin temu, Dariusz Turczyk napisał:

Witam. Z racji tego że błąd ten miałeś jakiś czas temu, mniemam że go rozwiązałeś. Ostatnio w moim GX pokazał się ten sam i prawdę powiedziawszy nie wiem od czego zacząć. Dodam tylko że miesiąc temu zagazowałem auto i obawiam się że to może mieć związek.

A prócz błędu cos się dzieje?