Skocz do zawartości

Wróżenie z fusów... - czyli co się stanie gdy... ( wybebeszysz BB)


gucio1200

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy poprzedni wątek trafił w odpowiedni miejsce.

 

Ale na temat, może ktoś z Was mi powróży...

 

Czy poza walorami akustycznymi to coś zmienia ( przy nieruszanych katach ) ?

Ja powiem jak było, auto wypluło mi watę szklaną z takim metalowym dziurkowanym walcem... Tzn. było i nie ma ... Widziałem tylko pozostałości waty którą "wyciągłem" .

No i po za tym że inaczej "buczy" powyżej 4500rpm to mam wrażenie że trochę inaczej "ciągnie" - ale to może kwestia temp. powietrza ...

Czy wybebeszenie BackBoxa może zmienić aż tak drastycznie ciśnienie , że się coś rozstroiło ?

 

Help MICH!!

 

Bo ja nie wierzę że taki brak kawałka jakieś watki może skutkować remapem ? Mogło zmniejszyć się ciśnienie w układnie wydechowym ? Ja mam wrażenie że auto jedzie gorzej...

Może restart qompa i niech się trimy ułożą od nowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie , co ciekawe jeżdżę tylko na 98 ... Zazwyczaj na orlenie , mam pod nosem stosunkowo tanią benę i myślałem że cena bierze się z ilości jakie ten facet bierze ( ma jeszcze x zestawów ciągników , przyczepy, maszyny budowlane itd. ) Dzisiaj zajechałem na shella , no i sam nie wiem. Zrestartowałem qompa, chyba go już ustawiłem bo pojechałem parę razy po całości skali na 4. I... lepiej. Ale temp. też na zew. 16 stopni... 10 mniej . Zobaczymy, czyli że to raczej kiepska benzyna była?

 

Czyli jak bym sobie wywalił w ogóle BB całkiem, kończąc rurę wydechową na CP . To nie będzie to miało wpływu na pracę silnika - a właściwie turbiny? W sumie widziałem ostatnie nawet jakieś elektryczne przepustnice, które wpina się przed BB... I to by potwierdzało że BB jest nie istotny. Może się ktoś "mądry" wypowiedzieć ? :D

Edytowane przez gucio1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@gucio1200, jak dobrze poszukasz to znajdziesz kilka podobnych tematów .....w skrócie - kończą się tak:  jeżeli nie zatkasz jakoś drastycznie wylotu spalin, to backbox nie powinien wpływać na osiągi auta, nie wymusza też ponownego remapu komputera. ... zmienia się dźwięk i co za tym idzie Twoje wrażenie, że jedziesz szybciej lub wolniej niż poprzednio.

Co innego w N/A - tam wydech jest bardziej istotny. W aucie z turbiną możesz z tłumikiem kombinować jak Ci się podoba, a remap zalecany jest przy wywalaniu katalizatorów. A jeśli nie remap, to przynajmniej fachowa kontrola parametrów pracy ...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...