Skocz do zawartości

Czy to koniec turbiny ?


sc00by

Rekomendowane odpowiedzi

od jakiegoś czasu coś koło 2-3 tygodnie zauważyłem że auto ma niedosyt mocy , nieważne na jakim biegu po przekroczeniu 3000 RPM włącza się turbo , czuć moc ewidentnie ten przyjemny docisk do fotela :) jednak powyżej 4k jest efekt jak by auto chciało więcej mocy ale się dławi i wciśnięcie gazu do deski nic nie daje obroty stają około 5k i tyle a auto się nie chce "wydrzeć" do przodu tylko przymula... czy w takim razie turbo już się posypało czy szukać przyczyny gdzie indziej ??

 

Pozdrawaim

Edytowane przez sc00by
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w sumie informacja dobra że raczej nie turbo... ale czy w przypadku problemów z zapłonem silnik nie pracował by nie równo ?? u mnie na wolnych jest bardzo gładko i równo cały czas trzyma obroty ale kilka razy miałem problem z odpaleniem silnika, a dokładnie po starcie nie pracował jak powinien równo tylko był jakby zdławiony i jak by jakis cylinder nie działał dopiero po chwili wskakiwał na obroty i słychać było ze pracuje OK. co do przepływki to ostatni był na diagnostyce i ponoć wszystko OK, a czy sam mogę za pomocą OBDII bluetooth sam dokonać pomiarów + jakiś soft czy trzeba mieć np Tactrixa i specjalistyczny soft ? Tak czy siak jutro sprawdzę świece bo nie były wyciągane odkąd mam auto, może tam coś jest...

 

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie przypomniałem że kiedyś miałem a raczej mój tata miał Audi 80 '91 i tam było tak samo jak u mnie i to było coś z zapłonem więc mam nadzieję że u mnie też. na dniach odkręcę świece i może je wymienię profilaktycznie, gorzej będzie z kablami bo nie wiem jak je sprawdzić. no i po za tym postaram się zrobić test jak wspomniał kolega siewcu mam też przy okazji pytanie jakie świece są odpowiednie czy PFR7G czy PFR6G bo czytałem różne opinie. 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...