Jump to content

czy subaru impreza 2.2 lx istnieje?

Guest loko

Recommended Posts

mam subaru imprezę 2,2 lx kombi z 1999 r. Samochód jest sprowadzony z usa. niedawno miałem wypadek i sądze się o odszkodowanie z PZU. Niestety dwóch kolejnych biegłych sądowych stwierdziło , że taki samochód wogóle nie był produkowany. Ich argumentacja jest taka ,iż do subaru impreza nie montowano silników 2.2 a jedynie 1,6.Biegli dokonując wyceny opierają się na programie info expert, audatexie oraz auto- vin. W tych programach faktycznie nie ma informacji o takim modelu subaru jak mój. W związku z tym uznają oni taki samochód za składak i drastycznie zaniżają jego wartość, co z kolei wiąże się z obniżeniem wysokości odszkodowania.

Jak udowodnić, że samochody z takimi silnikami były w seryjnej produkcji? na stronach internetowych z usa znalazłem kilka subaru impreza 2,2 lx , ale to nie może być dowodem w sądzie. Może ktoś coś wie o takim modelu subaru, może jest on wymieniony w jakimś oficjalnym katalogu ?Zapłaciłem już biegłym 1800 zł , ale niewiele pomogli. POMOCY

• Ojciec Założyciel

Nie jest to - niestety - pierwszy przypadek absolutnej ignorancji tzw. "ekspertów". :(

Metoda na zaradzenie złu:

1. Na oficjalnej stronie rządu USA podawane są m.in. dane dotyczące zużycia paliwa różnych samochodów. W tym (tak, tak :wink: ) także Imprezy 2.2. Adres: http://www.fueleconomy.gov/feg/bymake/Subaru1999.shtml

2. Uprzejmie proszę o wystosowanie do nas oficjalnego pisma (podając numer podwozia Pańskiego samochodu !) z zapytaniem o rodzaj zastosowanego w nim silnika. Z przyjemnością równie oficjalnie odpowiemy ( z podpisem, pieczątką itd.).

3. Sprawdzę w katalogu z odpowiedniego rocznika, czy jest tam podawana wersja USA 2.2.

Jestem przekonany, że problem jest do rozwiązania .

Łącze pozdrowienia

• 2 weeks later...