Skocz do zawartości

czy subaru impreza 2.2 lx istnieje?


Gość loko

Rekomendowane odpowiedzi

mam subaru imprezę 2,2 lx kombi z 1999 r. Samochód jest sprowadzony z usa. niedawno miałem wypadek i sądze się o odszkodowanie z PZU. Niestety dwóch kolejnych biegłych sądowych stwierdziło , że taki samochód wogóle nie był produkowany. Ich argumentacja jest taka ,iż do subaru impreza nie montowano silników 2.2 a jedynie 1,6.Biegli dokonując wyceny opierają się na programie info expert, audatexie oraz auto- vin. W tych programach faktycznie nie ma informacji o takim modelu subaru jak mój. W związku z tym uznają oni taki samochód za składak i drastycznie zaniżają jego wartość, co z kolei wiąże się z obniżeniem wysokości odszkodowania.

Jak udowodnić, że samochody z takimi silnikami były w seryjnej produkcji? na stronach internetowych z usa znalazłem kilka subaru impreza 2,2 lx , ale to nie może być dowodem w sądzie. Może ktoś coś wie o takim modelu subaru, może jest on wymieniony w jakimś oficjalnym katalogu ?Zapłaciłem już biegłym 1800 zł , ale niewiele pomogli. POMOCY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Nie jest to - niestety - pierwszy przypadek absolutnej ignorancji tzw. "ekspertów". :(

Metoda na zaradzenie złu:

1. Na oficjalnej stronie rządu USA podawane są m.in. dane dotyczące zużycia paliwa różnych samochodów. W tym (tak, tak :wink: ) także Imprezy 2.2. Adres: http://www.fueleconomy.gov/feg/bymake/Subaru1999.shtml

2. Uprzejmie proszę o wystosowanie do nas oficjalnego pisma (podając numer podwozia Pańskiego samochodu !) z zapytaniem o rodzaj zastosowanego w nim silnika. Z przyjemnością równie oficjalnie odpowiemy ( z podpisem, pieczątką itd.).

3. Sprawdzę w katalogu z odpowiedniego rocznika, czy jest tam podawana wersja USA 2.2.

 

Jestem przekonany, że problem jest do rozwiązania .

 

Łącze pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...