Skocz do zawartości

drgania podczas jazdy


ironmzes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa dotyczy obk my00 at

Jakiś czas temu "udało" mi się trafić kołem w krawężnik. Skutek był taki: pogięta felga i delikatnie zgięty wahacz.

Wszystko powymieniałem na nowe, ale pozostało jeszcze coś: przy prędkości około 90 km/h do 130 km/h czuć dość wyraźne drgania. Drgania są tylko wtedy gdy auto ciągnie, jak zaczynam hamować silnikiem ( zdejmę nogę z gazu) drgania ustają.

Próbowałem coś zaobserwować na podnośniku przy włączonym napędzie, niestety skrzynia bez obciążenia nie chce za bardzo współpracować.   Kręcenie ręką koła nie przynosi pożądanego efektu w postaci zauważenia czegoś sensownego/ podejrzanego.

Czy to może być delikatnie krzywa półoś?

Felgi i opony zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawa dotyczy obk my00 at

Jakiś czas temu "udało" mi się trafić kołem w krawężnik. Skutek był taki: pogięta felga i delikatnie zgięty wahacz.

Wszystko powymieniałem na nowe, ale pozostało jeszcze coś: przy prędkości około 90 km/h do 130 km/h czuć dość wyraźne drgania. Drgania są tylko wtedy gdy auto ciągnie, jak zaczynam hamować silnikiem ( zdejmę nogę z gazu) drgania ustają.

Próbowałem coś zaobserwować na podnośniku przy włączonym napędzie, niestety skrzynia bez obciążenia nie chce za bardzo współpracować.   Kręcenie ręką koła nie przynosi pożądanego efektu w postaci zauważenia czegoś sensownego/ podejrzanego.

Czy to może być delikatnie krzywa półoś?

Felgi i opony zmienione.

No niesety, podpiszę się pod kolegami - coś z przeniesienia napędu. Z tym, że krzywą półoś zauważysz rozpędzając auto na podnosniku, z przegubami już gorzej. Oczywiście najbardziej podejrzania strona po uderzeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wejdziesz w koszty proponuje Ci podjechać na stację diagnostyczną gdzie robiąc test zawieszenia i hamulców sprawdzają Ci owalizację tarcz ( koszt 30zl). U mnie drgania na kierownicy były właśnie od tarcz a koła wyważałam ze trzy razy wiec wydałem kasy trochę bez sensu..

PS. Spróbuj jeszcze poprzekładać koła i zrobić wyważenia w innym miejscu, u mnie wyszły różnice sięgające 15 gram.

Edytowane przez MaciekGT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tarcze prawie nówki. Mają może 4 miesiące.

Koła raczej bym też odrzucił ponieważ na zimówkach był taki sam efekt.

 

Co do rozpędzenia samochodu na podnośniku to mam mały problem ponieważ skrzynia lub same napędy nie pozwalają mi rozpędzić auta do prędkości powyżej 40 km/h. Jeszcze spróbuję wyłączyć kontrolę trakcji może sytuacja się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...