Skocz do zawartości

stuki z przodu silnika h6


autopaga

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem outbacka h6 polift dwa dni temu, przed samą transakcją odezwały się stuki/klikanie z przodu silnika po stronie filtra powietrza, sprzedający zarzekał się że to przez stary olej, dzisiaj olej został wymieniony na motula 8100 5w30 i postukiwanie nadal jest, ale chyba nieco cichsze. Obawiam się czy to nie stuka rozrząd, znalazłem jeden podobny wątek na forum i winne były rolki napinające i prowadzące paska klinowego, miał ktoś podobny problem? auto ma przejechane 178tyś, raczej nie kręcony. Słychać tylko na ciepłym silniku.

 

Btw. rozrząd da się zrobić bez wyciągania silnika prawda? Druga sprawa jak już robi się coś w okolicach rozrządu to jak wygląda kwestia z pompą wody? Subaru zaleca wymianę rozrządu lub rolek po jakimś przebiegu?

Edytowane przez autopaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz większe podejrzenia że to jednak hałasują rolki paska klinowego. Mam taki plan aby nagrzać auto do stanu w który występuje klikanie, zgasić, szybko zdjąć pasek i odpalić bez paska, jeżeli nie będzie tego dźwięku, to wtedy hałasują albo rolki albo pompa wspomagania, a jeżeli będzie dalej ten dzwięk to  w takim razie to coś grubszego i raczej rozrząd. Co sądzicie o takiej innowacyjnej metodzie? Obawiam się tylko komputera, czy nie wyłapie błędów, tzn na pewno wyłapie, ale czy po ponownym założeniu paska wszystko wróci do normy? Do tej pory grzebałem w mx-5 starej generacji, gdzie nie ma problemów z elektroniką i takie metody diagnostyczne są na porządku dziennym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tak wiem jak działa napinacz rozrządu, podejrzewam łożyska w rolkach napinacza paska klinowego. Znalazłem informację jakie są łożyska w tych rolkach, wymienię w przyszłym tygodniu i dam znać jaki efekt.

Edytowane przez autopaga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się gdzieś znaleźć info jakie łożyska wchodzą w te rolki?

 

może juz sa święta :rolleyes:  ale tam chyba nie ma rolek  ( h6 3.0 ) :)

 

ps. myslałem o rozrządzie.... jak zdejmiesz pasek i będzie cisza to dwie? rplki do wym.. :)

Edytowane przez Andrzej Koper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak to nie rolki, ale wydaje się że jest ciszej. Natomiast coś dalej klika w okolicy pompy wspomagania, dzisiaj odpaliłem auto bez paska klinowego i dźwięk był dalej, więc nie wiem co teraz brać pod uwagę czy łańcuch czy luzy na zaworach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

u mnie klikanie dochodziło z prawego banku łańcucha rozrządu. całość (oba łańcuchy i napinacze )wymienione w ramach gwarancji. musiałem zrobić materiał wideo od zimnego do pełnego rozgrzania aby udowodnic że to występuje bo co podjechałem do serwisu to klikanie ustępowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...