Skocz do zawartości

Brak świateł pozycyjnych


jedre4k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po przejażdżce z pożyczoną przyczepką która jeździ na codzień z Niwa w moim foresterze 2001 nie działają światła postojowe. Zapomniałem się, bo kiedyś już był taki problem ale wymieniłem bezpiecznik i było ok. Co mi mogło spalić i gdzie tego szukać? Po wciśnięciu klawisza na kolumnie kierownicy świecą ale tylko wtedy

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy włączeniu świateł przełącznikiem manetki kierunkowskazów powinny się świecić również światła pozycyjne z tyłu, przodu (przynajmniej tak to działało do tej pory) a nie tylko główne/drogowe z przodu. Klawiszem na kolumnie kierownicy włącza się światła postojowe jeśli chce się żeby świeciły po wyciągnięciu kluczyka. Fajne to było, bo po wyciągnięciu kluczyka nie trzeba myśleć o wyłączeniu świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik paliło jak pożyczałem ją wcześniej (ten który odpowiada za nawiew). Teraz bezpiecznik ocalał a pozycyjnych brak. Pierwsze podejrzenie pada na manetkę ale chyba czułbym jakiś swąd. Nie mam schematu elektrycznego, nie wiem czy jest jakiś stycznik załączający światła i gdzie ewentualnie go szukać, jakie kolory kabli etc., żeby zaoszczędzić sobie rozcinania wiązek, szukania z miernikiem na ślepo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...