Skocz do zawartości

Różnice w GT MY98 i MY99/00. Dostępność części


Jahrek

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem jakie zmiany wprowadzono w nowszym modelu i czym ogólnie się różnią te dwa modele, ale ciekawy jestem czy wiele jest części MY98, które nie można zamienić z tymi z nowszego modelu MY99/00 (np. słynna przepływka) i jak jest z ich dostępnością. Części zamiennych do klasyka MY99/00 jest dużo na rynku, ze starszymi wydaje mi się, że jest gorzej.

Drugie pytanie to czy w nowszym klasyku wyeliminowano jakieś bolączki starszego modelu? A może jest odwrotnie i w MY99/00 coś częściej pada niż w MY98.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to ciekawi bo mam zamiar za jakiś czas kupić GT

 

Celuj od 99 do 00. Jak dla mnie to WRX w budzie GC8.  Jest tam sporo zmian z tych ciekawszych o których jest najmniej info.

 

1. Skrzynia TY752 na 4 śruby zastąpiona serią TY754 na śrub chyba 6 czy 8. Serią staje się przełożenie 3.9 zamiast 4.11

2. Tylne tarcze wentylowane grubość 18 mm

3. Tylna wiskoza wg mnie na gorszą ale za to symetryczne półosie tylne. Nie ma już podwójnego freza na prawej półosi.

4. Centralna wiskoza  - niby to samo 4 kgf, ale zmienił się kształt. Nie pamiętam ale chyba również wałki w dupce skrzyni,

5. Licznik elektroniczny zamiast na linkę.

6. Możliwość programowania ECU

7. Zmiana oznaczeń silników z EJ20 an EJ205 itd......218 KM + cała reszta jak czterotłok na 294 mm, lampy clear, białe zegary etc, deska itd do znalezienia w necie.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam od siebie: IACV trafiło do jednej obudowy z przepustnicą, cewka jest trochę inaczej umieszczona więc kable zapłonowe będą miały inne długości, ICek ma inne wyprowadzenie na DV,Skrzynia niby ma wytrzymalszą obudowę i łożyska (o większej średnicy chyba).

Białe zegary są w my98 też, poduszka na kierownicy ma chromowy napis MOMO a nie czarny.

 

Zresztą część tej wiedza można uzyskać ze zdjęć z sieci więc polecam własny research.

 

 

MY99/00 ma 4-tłoczek ? a jak się on ma do hebli z bloby ?

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ja z jednej strony się cieszyłem z końcówki serii, bo właśnie mocniejszy silnik, nowy lift zegary itd, obd2 i takie tam. Ale teraz widzę trochę problemów choć mam nadzieję że poczytam i mi się wyklaruje. A mianowicie odb2 jest ale laczyc sie nie chce, silnik w moim przypadku 1.6 ale nie ej16 tylko ej161 i jak potrzeba manuala to nie ma to znaczy jest ale albo już nie do tej budy albo jeszcze nie do tego silnika, tak samo delikatny problem z szukaniem części w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...