Jump to content

Sprzedaż


QK
 Share

Recommended Posts

z WRX-ami to ja sobie to tak tłumacze: jak ktoś ma kase kupił sobie w 2000r nowego WRX-a pojeździł trochę wyszła STI, sprzedał WRX-a i kupił nowe STI. teraz powinno być tak: Powinno być dużo wiecej WRX-ów i STI-ów ponieważ wyszła 2003 :)

Link to comment
Share on other sites

Z pewnoscia masz troche racji, z drugiej jednak strony zakup auta to nie wszystko. Subaru do najtanszych aut w utrzymaniu nie nalezy. Drogie ubezpieczenie, spore zuzycie paliwa i czeste przeglady powoduja, ze niektorzy napalency niestety nie wytrzymuja. :(

Link to comment
Share on other sites

  • Dyrekcja SIP

Nie odnosimy wrażenia, że w ofercie jest dużo 1 - 2 letnich Imprez.

Jest nieco starszych (GT), pochodzacych jeszcze częściowo z prywatnego importu (niektóre "po przeżyciach"). Co WRX to jak najbardziej, zdarzają się, lecz w znanych nam przypadkach jest to zazwyczaj związane z zamianą na STI. Teraz dochodzi motywacja w postaci WRX 03.

Koszty utrzymania napewno nie są niskie, lecz nie odbiegają od innych samochodów w tej klasie cenowej. Oczywiście, jeżeli ma się w prawej nodze przysłowiową "cegłę", zużycie paliwa będzie dość wysokie (a i klocków hamulcowych), lecz przy w miarę spokojnej (jak na Imprezę !)jeździe można osiągnąć przeciętne wyniki rzędu 11 - 12 l.

Nie spotkalismy się tez jeszcze z przypadkiem, w którym z Imprezy rezygnowano by ze względów ekonomicznych (aczkolwiek nie możemy oczywiście wykluczyc takich przypadków)

 

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Według mnie jak kogoś stać na jednorazowy wydatek 150 tys zl to, stac go także na paliwo przeglądy ubezpieczenie itd.

Chociaż nie można odrzucic nagłych przypadków ( np. Hiob - taki był bogaty :? :) )

Link to comment
Share on other sites

Rozważamy z ojcem kupno rocznej Imprezy WRX , ponieważ nowa jednak swoje kosztuje + ubezp. i przeglądy = :shock: .

Zastanawia mnie jedno: czy kupno takiego samochodu opłaci się przy jeździe głównie w mieście? Tzn. czy oprócz dobrego przyśpieszenia inne jej plusy będą widoczne? Napewno widoczny będzie wskaźnik paliwa , dążący w szybkim tępie do czerw. pola.

Pozdrawiam. Qba :D

Link to comment
Share on other sites

  • Dyrekcja SIP

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy zakup Imprezy głównie do jazdy po mieście się "opłaca". To zależy od b. wielu czynników, których po prostu nie znam. Na pewno jest wiele samochodów, których eksploatacja jest znacznie tańsza - jeżeli to jest główne kryterium decyzji, zapomnij o Imprezie. Bywają też typowe trasy przejazdu, gdzie po prostu nie ma możliwości wyprzedzania i wykorzystania potencjału samochodu - np. stałe korki, albo jednopasmowe drogi z zakzem wyprzedzania. Bywaja tez przyzwyczajenia, które automatycznie negują np. jazdę gdy pada deszcz, czy śnieg. Także w takim przypadku Impreza nie sprawi Ci satysfakcji.

Ale bywają i takie sytuacje, gdy Impreza zapewnia po prostu większy zapas bezpieczeństwa (np. szybkie włączenie sie do ruchu na ulicy głównej, bez obawy że koła będą się bezradnie na śliskiej nawierzchni kręciły w miejscu, czy też sytuacje gdy za skrzyżowaniem ze swiatłami następuje zwęśenie drogi itp.). Jazda Imprezą po miescie daje (uzasadnione !) poczucie po prostu większego bezpieczeństwa, łatwieszego wykonywania manewrów no i, po prostu, duuuuużo więcej frajdy 8) .

Ale czy to wystarczy ? Na to pytanie musisz sam sobie (naturalnie wspólnie z ojcem, którego niniejszym pozdrawiam) sam odpowiedzieć.

Niezależnie od decyzji - na forum jesteś zawsze mile widziany :!:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...