Skocz do zawartości

Opony R17 do GD sedan


its.joshua

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem kompletu nowych opon letnich do sedana 1.6 2001. Mam w tej chwili Michelin Pilot Sport 3 205/45/R17. Przeleciałem wszystkie dane producenta dla tego modelu oraz 2.0 i przeglądałem zamienniki na podstawie kalkulatorów. Oczekiwałbym od opon dobrych właściwości trakcyjnych oraz umiarkowanej głośności. Nie zależy mi aż tak na żywotności. Interesują mnie tylko asymetryczne. Mam jeszcze problem z doborem rozmiaru opony. Chciałbym dobrać takie, aby były na granicy wygody i sztywności - coś optymalnego. W tej chwili na 205/45 jest dość twardo, ale bajecznie sztywno.

Znalazłem w okazyjnej cenie nowe Michelin Pilot 3 (2012) 1600zł 205/50/R17 oraz Goodyear Eagle F1 215/45/R17 (2014) 1800zł.

Wg rankingu z tirerack jedne z lepszych pod względem trakcji. Ktoś może mi zaproponować jakieś sensowne rozwiązanie? Oddałem już felgi do renowacji i malowania, także wypadałoby na dniach kupić już te opony. Pozdrawiam!

Edytowane przez its.joshua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie rozmiaru 205/50. Średnica koła zwiększyłaby się od standardu o jakieś 19mm, będzie się obracać wolniej i różnica wskazań prędkościomierza wyniesie 3.4%. Mam w ogóle zwracać na to uwagę zważywszy, że tolerancja liczników to jakieś +/- 7kmph?

 

A też wydaje mi się, że guma 205 będzie lepsza szczególnie, że nie dysponuję dużym zapasem mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goodyear Eagle F1

 

Nie polecam. Na suchym jakoś dają rade ale jak jest chociaż lekko wilgotno to slizgają się jak głupie. Do tego bardzo szybko sie zużywają ale to jak pisałeś dla Ciebie mniej ważne.

Wskazaniami prędkościomierza przy takich małych różnicach w rozmiarze się nie przejmuj, bo nawet tego nie zauważysz. Tym bardziej, że i tak ma przekłamania nawet do ok 10 km/h przy prędkościach powyżej 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie rozmiaru 205/50. Średnica koła zwiększyłaby się od standardu o jakieś 19mm, będzie się obracać wolniej i różnica wskazań prędkościomierza wyniesie 3.4%. Mam w ogóle zwracać na to uwagę zważywszy, że tolerancja liczników to jakieś +/- 7kmph?

 

A też wydaje mi się, że guma 205 będzie lepsza szczególnie, że nie dysponuję dużym zapasem mocy :)

 

Nie przejmuj się aż tak mocno taką różnicą, wejdzie spokojnie :)

Polecam Bridgestone potenza re050a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z miękkich gum oprócz Muszelek
decyduję się na Michały Pilot Sport 3 205/50
Miałem takowe w rozmiarze 225/45/17 i po dwóch sezonach normalnej jazdy (bieżnik był nadal na poziomie 5 mm) opony bardzo trudno się wyważały i w końcu Michelin na gwarancji wymienił mi dwie opony. To tak pod rozwagę. ;) A w celu profesjonalnej porady, radzę skontaktować się z lukass-em.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...