Skocz do zawartości

"szybkość" internetu


szuwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

z różnych przyczyn skończył mi się dostęp do szybkiego (pozwalającego na oglądanie filmów bez "lagów") internetu, więc muszę wybrać dostawcę i "szybkość". Zakładając, że zazwyczaj z internetu korzystać będą dwie osoby (2 laptopy i połącznie przez WiFi), przy czym jednocześnie odtwarzany będzie maks jeden film, mam pytanie o szybkość internetu, jaką powinienem (jakiej mogę potrzebować do wygodnego używania) zamówić - dostępne są oferty od 10 do 250 MB, przy czym podobno WiFi nie uciągnie za dużo... Poza filmami normalna praca bez przesyłania dużych plików (mail i czasami jakiś .pdf).

Niestety nie wiem jaką prędkość miałem wcześniej, więc nie mam do czego porównać :-)

Pozdrawiam,

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia....

Minimum 2Mb łącze na oglądanie filmów VOD bez zacięć w dobrej jakości dla 1 osoby trzeba liczyć.

Przy 1 Mb tez się da oglądać, ale jakość potrafi spadać podczas oglądania.

10 Mb to lux.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy czym podobno WiFi nie uciągnie za dużo

WiFi w zależności od routera. W standardzie G 54 Mb/s w N 150 lub 300 (MIMO). Także nawet router w standardzie G pociągnie Ci łącze 10 mbit.

 

2Mb to chyba jakoś 16 MB? Teraz wszyscy "providerzy" posługują się MB, a nie Mb

W Mbitach podaje się wszystkie prędkości. W MB podaje się rozmiary. Tak się przyjęło. Jeżeli operator podaje w MB to jest to albo literówka, albo błąd.

 

Przy 1 Mb tez się da oglądać, ale jakość potrafi spadać podczas oglądania.

10 Mb to lux.

Dla mnie lux to 100 Mbit. 10 to trochę ponad standard. Jeżeli finanse pozwalają to chyba lepiej mieć więcej, prawda?

Film na YouTube w 720p idzie bez przycięć nawet na łączu 2 Mbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w domu na kablu od routera mam 65Mb a na WiFi 45Mb dnld i jakies 25Mb/13Mb upld. dostawca podaje v-max 70Mb wiec jest lux na wsi jesli chodzi o sciaganie filmow.

do ogladania starczal mi 8Mb.

 

zapomnialem dodac, ze caly czas chodza 2 lapki a czasami 2 lapki + 3 komorki i wszystko daje rade :) dawalo tez na 8-ce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i karta sieciowa (bezprzewodowa) też powinna być w standardzie n

 

Ja od kilku dni zmieniłem operatora i mam teraz wykupione łącze 120 Mb/s.

Niestety okazało się, że w starym stacjonarnym komputerze karta sieciowa jest w standardzie g i po WiFi jest jakiś dramat.

W lapkach i smartfonach są nowocześniejsze karty więc śmiga odpowiednio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w panelu sterowania są inne pozycje - laptop ma trochę ponad rok i chyba jakiegoś innego Wina niż u Saszyńskiego... Jakieś pomysły gdzie mogę ustalić rodzaj karty i sprawdzić prędkość połączenia, zgodnie z sugestiami Saszyńskiego i Kuby?

Edytowane przez szuwi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zle skonfigurowana siec i nie wykorzystujesz jej pelnego potencjalu.

Domyślnie routery bezprzewodowe ustawiane są w trybie Mixed, czyli pracują w standardzie taki jak narzuca klient (czyli karta w laptopie). Jak masz N to router działa w N, masz G działa w G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...