Jump to content

skrzynia biegów do gt99

maciej123414
 Share

Recommended Posts

Witam, posiadam imprezę gt99, do tej pory jeździła ze skrzynia od wrx05, niestety drugi bieg odmówił posłuszeństwa i się wysypał. Potrzebuje szybko kupić nową, gdyż nie mam czym jeździć. Znalazłem na tablicy ogłoszenie i zastanawiam się czy warto ją kupować http://tablica.pl/oferta/skrzynia-subaru-impreza-wrx-ty752vb4aa-dyfer-wal-polosie-CID5-ID4iHaz.html#5e12ae6562 . Jaka jest różnica pomiędzy tą w ogłoszeniu, a moją i co ew. bym potrzebował żeby to u mnie zadziałało?

Taka ze ty masz 3.9 - zapewne TY754VN1AB a w ogłoszeniu jest 4.11 więc podejdzie ale z tylnym dyfrem. Wersje TY752 miały też inną wiskozę w tylnym dyfrze więc półosie od GT99 też nie podejdą trzeba je zmienić na takie jak w GT98 lub przełożyć wiskozę z twojego dyfra.

Pozatym to starsza wersja TY752 więc zdaje się licznik jest na linkę. Szukaj TY754 - podejdzie bez problemu z przełożeniem 3.9.

Półosie kupisz po 100 PLN, skrzynie możesz od niego za 900 lub w necie za +/- 1200 PLN, wał będzie pasował, a dyfry chodzą po 200 PLN. Chyba że jest tam szpera inna niż wiskoza (STI V2) - to te 600 PLN jest cacy ale musiałby zdjąć pokrywę dyfra i walnąć fotko.