Skocz do zawartości

Pompa wspomagania STI w GTku


wolek1993

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pompa w GT MY97 kończy swój żywot. Leje olejem, mam zamiar ją wymienić i tu pojawia się pytanie, czy jest sens pakować pompę od STI z New Age'a? Mam w planach (jak będzie zastrzyk gotówki) wymienić maglownice na STI. Czy przełożenie do GTka pompy z STI jest bardzo trudne i zalatuje druciarstwem, czy to raczej niewielka przeróbka i wszystko gra? A jeżeli w miarę da się przerobić to jest sens? Zwykła GTkowska poradzi sobie z krótszym maglem bez problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

można, ale różni się zarówno sama pompa (w GTku jest zintegrowana ze zbiorniczkiem a w new age STI osobno, albo odwrotnie) jak i poprowadzenie rurek.

 

kiedyś widziałem fotki, jak to było zrobione u kogoś w GTku, ale mój mechanik - mimo że zakupiłem cały zestaw pompy z STI z rurkami do przekładni (która nota bene też jest STI właśnie) się nie podjął :-(

 

aha, pompa (a przynajmniej zbiorniczek z płynem) była wsadzona w miejsce ABS-u, więc może jeśli ktoś nie ma, to można porzeźbić.

post-3057-0-40330300-1420368828_thumb.jpg

post-3057-0-70435300-1420368830_thumb.jpg

post-3057-0-55967900-1420368833_thumb.jpg

post-3057-0-27410400-1420368866_thumb.jpg

post-3057-0-79052800-1420368868_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fotki. Ja zakupiłem pompę z STI 05 i będę działał w temacie. Ale to dopero pod koniec lutego jak dozbieram wszystko do przeróbki  innych części auta. Ale nadal zastanawia mnie to czy pompa z STI New Age ma lepszą wydajność niż ta z wrx`a czy z GT`ka z budy GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...