Skocz do zawartości

reduktor


jorgen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poniewaz wczesniej mialem forka automat z przyciskiem hold, a teraz mam manuala MY07. Wczoraj probowalem wjechac pod stromy wjazd ale musialem sie zatrzymac w polowie podjazdu, w normalnym aucie wrzucam na luz hamulec reczny i podczas ruszania standardowo powoli zwalniam reczny i jadę. W forku manualu nie mam przycisku hold ale kiedy zaczol mi sie cofac sam sie zatrzymal, sprzego w podlodze chce z luzu wrzucic na jeden i podczas puszczania sprzegla auto zjeżdża do tylu czy to normalne albo ja nie wim jak sie jeździ na manualu. Myslalem ze bedzie trzymal az zaczne ruszac do przodu.

Myślę że robię coś źle, proszę o jakies instrukcje, bo mysle ze sprzęgło dostaję straszniee po dup....

 

Sorry dwa razy mi sie napisalo

 

Jeszcze jedno pytanie. Ponieważ musze żonę przyzwyczaić do manualna to czy na redaktorze bedzie bezpieczniej dla sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W forku manualu nie mam przycisku hold ale kiedy zaczol mi sie cofac sam sie zatrzymal, sprzego w podlodze chce z luzu wrzucic na jeden i podczas puszczania sprzegla auto zjeżdża do tylu czy to normalne albo ja nie wim jak sie jeździ na manualu. Myslalem ze bedzie trzymal az zaczne ruszac do przodu.

Może masz hill-holder w forku, wtedy jak wciśniesz sprzęgło przy wciśniętym hamulcu (jak auto stoi przodem pod górkę), to hamulec zostaje zablokowany tak długo jak masz wciśnięty pedał sprzęgła. Puszczając sprzęgło przy ruszaniu hamulec zostaje automatycznie zwolniony i można ruszyć dosyć gładko pod górę bez użycia ręcznego. Jeżeli auto zaczęło się cofać zanim złapało sprzegło, to albo za wolno sprzęgło puszczasz, albo hill-holder wymaga regulacji (jest regulacja linki przy łapie sprzęgła).

 

Jeszcze jedno pytanie. Ponieważ musze żonę przyzwyczaić do manualna to czy na redaktorze bedzie bezpieczniej dla sprzęgła?
Zdecydowanie, zresztą do ruszania pod ostre górki czy wysokie krawężniki reduktor też jest niezastąpiony :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...