Skocz do zawartości

Legacy GX 94 - częśći


KrczK

Rekomendowane odpowiedzi

Więc tak mam dzielnego staruszka (94 r. prawie 400 tys) nie jestem zbyt oblatany w temacie samochodów ale chyba dość sprawny manualnie i mam kilka pytań gdyby znalazł się ktoś chętny podzielić się ze mną wiedzą w sprawie kilku pierdół i jednej grubszej sprawy był bym wdzięczny. Tyle tytułem wstepu. Do rzeczy

 

- główna sprawa to ofk. RUDA - je mi go już dość znacznie ostatnio zrobiłem drzwi i sporo jeszcze zostało. Mam dobrego blacharza/lakiernika więc tu dam rade jakoś. ALE szukam części zamiennych typu (nie wiem czy dobrze nazywam ale np. ) bok nad nadkolem, silnik tylnej wycieraczki tapicerkę drzwi przednich wersja skórzana. etc. na allegro wieje pustkami. Samochód jest stary więc myślałem że może na szrotach ? Ten model w Polsce w tamtych latach nie był zbyt popularny. ogólnie gdzie najlepiej szukać części do tak starego (19 lat) auta ?

 

-zamek drzwi pasażera - od zewnątrz się nie otwiera, od wewnątrz trzeba docisnąć zamykanie/otwieranie zamka i dopiero pociągnąć za dżwignię. Miał może ktoś podobny problem ?

 

- luzy na na drążku zmiany biegów(manual) - czy to trudny do naprawienia problem ? W pozycji jałowej lata sobie na wszystkie strony między 1-2-3-4 dopiero jak daje na 5 to czuje klasyczny opór

 

długo by wimieniać takich pierdół ale te które wymieniłem najbardziej chodzą mi po głowie, proszę o wyrozumiałość

nie jestem oblatany w temacie ale lubie to auto i chce mu dać 2 zycie. Docelowo będę robił pełną blacharkę i nowy lakier + fele tylko do odświerzenia bo i tak wyglądają jak nowe.

 

podpowiecie coś ?

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- luzy na na drążku zmiany biegów(manual) - czy to trudny do naprawienia problem ? W pozycji jałowej lata sobie na wszystkie strony między 1-2-3-4 dopiero jak daje na 5 to czuje klasyczny opór

 

Wylatała Ci sprężynka, która nowa kosztuje kilka-kilkanaście PLN.

 

silnik tylnej wycieraczki tapicerkę drzwi przednich wersja skórzana. etc. na allegro wieje pustkami. Samochód jest stary więc myślałem że może na szrotach ? Ten model w Polsce w tamtych latach nie był zbyt popularny. ogólnie gdzie najlepiej szukać części do tak starego (19 lat) auta ?

 

 

Poszukaj w dziele kupię/sprzedam na forum.

 

szukam części zamiennych typu (nie wiem czy dobrze nazywam ale np. ) bok nad nadkolem,

 

To to już trzeba dobrać z innego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylatała Ci sprężynka, która nowa kosztuje kilka-kilkanaście PLN.

 

Dzięki, a pod jaką nazwą tego szukać ? sprężyna dźwigni zmiany biegów ? dam radę to sam wymienić czy raczej zlecić taką robotę mechanikowi?

 

Poszukaj w dziele kupię/sprzedam na forum.

 

będę szukał dzięki

 

To to już trzeba dobrać z innego auta.

 

właśnie i gdzie tych aut szukać, chyba się w weekend przejadę po szrotach

 

tak czy inaczej dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

widzę że kolega ma ten sam rocznik co ja :D tylko ja mam sedana i z automatem , jeśli chodzi o elementy takie jak tapicerka lub nadkola to z anglika twin turbo pasują idealnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że kolega ma ten sam rocznik co ja :D tylko ja mam sedana i z automatem , jeśli chodzi o elementy takie jak tapicerka lub nadkola to z anglika twin turbo pasują idealnie :)

Zasadnicze pytanie Panowie, bo w 1994 były dwa modele Legacy I i II, do Legacy II będzie pasowało praktycznie wszystko co wspólne dla europy i wysp z twin turbo do Legacy I już nie za bardzo!

Co do reperaturek błotników do Legacy I też słyszałem wersję z cordobą, więc coś w tym jest.

Sprężynkę trzeba kupić oryginał, mam gdzieś nr zapisany jak by co PW i wyślę.

Pozdrawiam.

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rudą zrobiłem szukam tylko maski czarnej bo stara jest troche szpetna :)

 

zrobie foty jak będzie łądny dzień i się pochwale bo sporo pracy blacharz z lakiernikiem mieli

 

drobna rada jak wam będa robić rudą kompleksowo dopilnujcie żeby auto składałą do kupy osoba która je rozbierałą bo u mnie blacharz rozkrecal lakiernik składał i musiałem robić awanture bo zgubili np czujnik zamkniętych/otwarych drzwi i inne pierdoły.

 

 

zamek naprawili elegancko nie wiem dokładnie co było nie tak ale działa na tyle że jedynie pasażer nie może zablokować zamka ale to jest nieistotna pierdoła

 

luz na drążku poprosze teraz mechanika by to ogarnął jak będzie zmieniał sprzęgło

 

dzięki za zainteresowanie i pomoc.

widzę że kolega ma ten sam rocznik co ja tylko ja mam sedana i z automatem , jeśli chodzi o elementy takie jak tapicerka lub nadkola to z anglika twin turbo pasują idealnie

 

muszę sprawdzić bo cyrki z nadkolami miałęm niesamowite za używane chcieli jak za prezydenta - traktowali to chyba juz jako zabytek :D

wiec robili reparature narożniki mam z malego fiata :D ogolnie łądnie dopieszczone lakier dobrze dobrany tak jak mowie będzie pogoda zrobie foty to się pochwale :) bo jak na 20 lat to wygląda kozak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...