Skocz do zawartości

jak dobrać się do śrub mocujących tylne amorki w legacy II sedan


Henryk82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jak w temacie , te śruby są ukryte i pytanie co odkręcić by do nich się dostać ?

czy wystarczy jak zdejmę półkę z głośnikami ? czy będzie wtedy do nich dostęp ?

prosił bym o w miarę szybkie info bo w tą sobotę chce wymienić amorki.

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

ipsx82 jaki kupiłeś lub kupoujesz amorki ?? i za ile?

też planuję wymienić w swoim legusi II 94 r sedan amorki z tyłu. Z tego co na szybko lukałem to sądzę, że trzeba usunąć półkę na głośniki i tam będzie możliwość odkręcenia śrub ale mogę się mylić. Dość ciekawy patent Japończycy wymyslili | :( tak samo z tymi drutami od klapy tylnej za cholere nie mogę icj założyć może macie jakiś sposób na montaż tych prętów od klapy ??

Edytowane przez pit87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykorzystując dojścia kupiłem kyb za sztukę płaciłem 237 zł gdzie normalna cena 350 :P

 

 

i jak nikt nie wie jak odkręcić od góry te amorki ?

jeszcze raz przyjrzałem się i chyba będę musiał też tylne oparcie całe zdemontować i czy jest gdzieś instrukcja jak to zrobić ??

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to z manuala od legusia z 95r.

2dc404de367cea01m.jpg

 

 

Wciśnij pedał hamulca i zabezpieczyć go w tej pozycji za pomocą

Drewniany kołka, itp.

2) Usuń tylnege siedzenia i oparcia. (Sedan)

3) Usuń osłonę rozporową z tyłu wykończenia (Wagon)

4) Odkręć tylne nakrętki.

5) Jack-up samochodu, podnieść na sztywne (kobyłki)

stojaki i zdjąć koła tylne.

6) Usunąć zacisk węża hamulcowego.

 

Podasz namiary na te kyb ?? na pw?? :)

Edytowane przez pit87
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za instrukcję , namiary mogę dać ale cena za nie nie będzie tak dobra dla Ciebie jak dla mnie (jak już wcześniej pisałem po znajomości za przysługę :P) musisz znaleźć w okolicy warsztat w którym masz znajomego to Ci skołują na swoich zniżkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało się ale trochę z tym zeszło około 7 godzin :P

 

i kilka cennych uwag :

 

po pierwsze to trzeba mieć dobre ściągacze do sprężyn - moje nie nadawały się do tego bo nie miałem jak kluczem podejść do nich od góry jak macie zamiar kupić to takie co mają możliwość skręcania i od dołu za pomocą klucza.

 

po drugie bez klucza pneumatycznego nie ma co do wymiany podchodzić bo nie odkręci się starej nakrętki z sztycy amorka bo się ona obraca wraz z nakrętką.

 

po trzecie i najważniejsze z tego wszystkiego te amorki mają mocowanie przewodu hamulcowego i bez odkręcania przewodu nie zdejmiesz amorka :biglol: ze względu na wiekowość auta wolałem nie ryzykować z odkręcaniem przewodu hamulcowego i brzeszczotem naciąłem mocowanie wystające z amorka starego a nówki potraktowałem fleksem tak samo i aż serce mnie bolało ze nowe muszę tak potraktować. Dzięki temu zabiegowi ominąłem rozpinanie przewodów które mogło by się skończyć ułamaniem przy gwincie :P

 

po czwarte mocowanie amorków do budy wyczyściłem z rdzy i błota i pomalowałem farbą

 

po piąte gumy harmonijkowe wyczyściłem w środku i na zewnątrz oraz zakonserwowałem środkiem do uszczelek bo nie były dziurawe i nadawały się do ponownego użytku (nie wiedziałem że to trzeba kupić osobno - nie dają razem z amorkami)

 

po szóste te wyżej wymienione czynności wykonać można samemu, ale włożenie z powrotem amorka wraz z sprężyną, ściągaczami sprężyn i mocowaniem do budy potrzebna jest druga osoba która naceluje to mocowanie z 3 wystającymi szpilkami i załapie je nakrętkami.

 

po siódme pamiętać o kluczu dynamometrycznym który ma zakres od 40 do 200 niutonów by dokręcić 2 śruby na dolnym mocowaniu amorka i jedna na górze ale dopiero po opuszczeniu auta.

 

to by było chyba na tyle , a dojście do mocowania amorka z budą jest za oparciem tylnej kanapy.

Edytowane przez ipsx82
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...