Jump to content

Centralny przymula

fotofan
 Share

Recommended Posts

Doradźcie gdzie szukać problemu. Otóż chcąc zamknąć auto z pilota czasami muszę czekać 10-15 sek. z naciśniętym przyciskiem, żeby łaskawie zechciał się zamknąć i uzbroić. Czasami natomiast od kopa - tyknę go i się zamknie łajza.

Gdzie szukać usterki? (bateryjkę wymieniałem:)

(FOR 2.5 XT Ameryka, 2004)

Edited by fotofan

bakteria w pilocie.

wlasnie zauwazylem, ze wspomniales o wymianie.

przyuwaz z której czesci auta musisz czekac. czujnik od pilota jest na desce przy szybie. z przodu auta załapuje od razu a z tyłu to juz różnie.

TTTM

Ja mam to samo w Forku 2.0 turbo z 99r. raz go zamykam z 4 pietra i działa a raz stojąc koło auta nie chce sie zamknąć. Rozkręcałem centralke z kumplem elektrykiem można spróbować zwiększyć zasięg anteny w centralce ale to trzeba odpowiednio przeliczyć( centralke masz dobra wiec jej nie wykrecaj szkoda roboty) mi sie wydaje że to działa na jakiejś ciulowej częstotliwości i w zależności gdzie sie znajdujemy i jakie sa zakłócenia tak działa i zamyka prostym sposobem jest kupienie na allegro centralki z pilotem za grosze i wymiane na inna pozdro.

Zwróćcie uwagę czy nie ma w pobliżu jakiejś anteny nadawczej czy czegoś w tym stylu. Zauważyłem u siebie że w pewnych godzinach u wujka jak jestem to się chyba fale nakładają i muszę niemal wejść do środka auta żeby pilot zaskoczył. Prawdopodobnie fale się nakładają i występuje zakłócenie ;)