Skocz do zawartości

Ksenony Lanos


Brylu2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam zapytanie dotyczące xenonów do imprezy lanosa.Z racji iż jeżdze często w nocy a nie posiadam xenonów w swoim subaraku chciałem owe zamontować by polepszyć bezpieczeństwo podróży i wygląd przy okazji(wiem to nielegalne bez sprysków no ale... :) ).Jak wiadomo lanos posiada seryjne światłą na soczewce i tu mam pytanie. Czy można zamontować taki zestaw?

http://allegro.pl/xenartz-zestaw-hid-h1-xenon-xenony-ksenon-ksenony-i3256128204.html

Jest to jeden z droższych bo w tanie rzeczy po 50 zł nie chce sie pchać...

Czy można kupić poprostu żarnik porządnej firmy np philipsa i przetwornice samemu ?

(http://allegro.pl/philips-d2r-blue-vision-xenon-zarnik-6000k-sklep-i3266851644.html)

Robił już ktoś coś takiego?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuść sobie jakiekolwiek HIDy ,nie ma znaczenia czy są to za 100zł czy za 500zł testowałem rożne zestawy i wiem że to nic nie warte, jakość palników jak i przetwornic jest bardzo kiepska jak większość chińskich produktów. Na ogół HIDy świecą z poświatą niebieską, zieloną ,fioletową a przetwornice potrafią strasznie zakłócać radio i CB testowane na Audi potrafiły zakłócać nawet ABS.Jak chcesz mieć światła załóż dobre żarówki np Philips blue vision ultra lub Osram night breaker plus i będziesz zadowolony , a jak juz xenony to tylko oryginalne lampy z przetwornicami :)

 

 

Edytowane przez ziarus007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego odpuść sobie jakiekolwiek HIDy ,nie ma znaczenia czy są to za 100zł czy za 500zł testowałem rożne zestawy i wiem że to nic nie warte, jakość palników jak i przetwornic jest bardzo kiepska jak większość chińskich produktów. Na ogół HIDy świecą z poświatą niebieską, zieloną ,fioletową a przetwornice potrafią strasznie zakłócać radio i CB testowane na Audi potrafiły zakłócać nawet ABS.Jak chcesz mieć światła załóż dobre żarówki np Philips blue vision ultra lub Osram night breaker plus i będziesz zadowolony , a jak juz xenony to tylko oryginalne lampy z przetwornicami

 

Być może trafiałeś na wadliwe zestawy. ;)

Sam użytkuję HID-y od prawie 5 lat i złego słowa nie powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różne i nigdy nie udało mi się uzyskać białego światła jak np na D2S mimo różnych palników od 4300 do 6500 i to nie tylko moja opinia :) a druga sprawa o CB mogłem zapomnieć :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakieś dobre przetwornice tylko palniki nie takie jak pokazałeś, a D2S (D2R - bez soczewki)

 

Zestawy te to normalne xenony działające na takiej samej zasadzie co fabrycznie montowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy te to normalne xenony działające na takiej samej zasadzie co fabrycznie montowane.

 

Zasada diałania taka sama jak w kazdych xenonach a co do jakosci to bym się spierał :)

 

jak już się uparłes na te chińskie xenony to co mogę ci doradzic nie kupuj przetwornic typu slim albo mini slim , kup zwykłe duże przetwornice w metalowej obudowie , może jakoś to będzie działało :) u mnie slimy działały tydzien i jak napisałem straszne zakłócenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie nie uparłęm się myślałem też nad skompletowaniem dobrej przetwornicy i oryginalnych żarników wiem że będzie drożej ale jakość jest ważna ;).Ale jeśli chinskie też są okej to chyba zamontuje.Jaką temperature barwową polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4300K jedyna słuszna barwa xenonu taka jak we wszystkich fabrycznie montowanych. O wiele więcej światła niż wszystkie niebieskie od 6000K w górę, no i nikt się nie przyczepi, a jak widać niebieskie to już wiadomo, że coś kombinowane może być.

 

Ziarus007, ja nigdzie nie powiedziałem, że przetwornice z allegro są takiej jakości jak OEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziarus007, ja nigdzie nie powiedziałem, że przetwornice z allegro są takiej jakości jak OEM.

 

Spoko :) jeszcze można przerobic na bixenony na oryginalnych przetwornicach i palnikach ale trzeba wyłożyc ok 1000-1200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...