Skocz do zawartości

Wysokie obroty po resecie ECU.


Holub93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu palił mi się check engine i w końcu pomyślałem ze zresetuje ECU. Odłączyłem akumulator na noc, rano podpiąłem, włączyłem zapłon na kilka sekund, potem do pozycji zero i odpaliłem Imprezę. Na początku silnik kilka razy niby zapalał i gasł(obroty spadały do 0). Po dodaniu gazu wyjechałem z garażu i na biegu jałowym trzymał 100 obrotów. I potem na każdym skrzyżowaniu trzymał 100-200 obrotów. Wyczytałem kiedyś na forum ze po resecie kompa trza zrobić kilka km'ów. No i po zrobieniu około 30km zajeżdżam pod blok i nadal trzyma bardzo niskie obroty. Zgasiłem silnik, zapaliłem znowu i obroty na luzie się wkręciły na 2000. Po zgaszeniu i odpaleniu znowu 2000. Na następny dzień rano odpalam samochód i przez ułamek sekundy jakby obroty sie zatrzymały na 750-800, a potem odrazu na 2000. Przed resetem kompa obroty tylko na ssaniu były większe, a potem już w normie. Prosiłbym o jakieś rady w związku z moim problemem. Impreza 2.0 GC. 99r.

Edytowane przez Holub93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku obroty na dnie (100/200) po wymianie krokowca nadal to samo, po odpieciu go ok 2500/3000 i nie schodzil z obrotów na luzie+ wieksze spalanie.

po wymianie przeplwomierza i później całej przepustnicy, brak efektu. Potem udałem sie do elektryka, który stwierdził ze ecu jakimścudem nie przyjmuje inf od krokowego i czujki polozenia przepustnicy.

Po wymianie ecu na inny jak ręką odjął.

Później (po 3000km i dołożeniu lpg) tez mialem problem z obrotami ale tam okazalo sie ze wysiadl czujnik temp. dla ecu.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...