Jump to content

Potrzebne pomysły na wypracowanie z mikroekonomii! Pomocy!

Jachu93

Recommended Posts

Witajcie panowie! Potrzebuje pomocy w związku z wypracowaniem, które musze napisać na mikroekonomię. Mam czas do 23 marca. Chodzi o cos w stylu - mikroekonomia w zyciu codziennym, jakieś wydarzenia z nią związane. Musi być związane z tym co miałem na zajęciach, czyli popyt, podaż, rynki, ograniczenie budżetowe, długi i krótki okres, teoria gier itp. Temat musi być w miare łatwy i prosty do rozwinięcia - 2-3 strony A4 muszę napisać.

Chodzi mi o same pomysły tematów, jak coś dobrego ktoś wymyśli to wtedy spróbuje napisać. Jeden temat mam w głowie - coś w stylu rynku motoryzacyjnego, przykłady na konkretnych markach, marki luksusowe itp.

Potrzebuje coś jeszcze... jakieś pomysły? Jak ktoś coś dobrego wymyśli to przy okazji wręcze mu swojego imiennika w szklanym opakowaniu :P

Edited by Jachu93

Moze cos o polskim rynku NewConnect? To jest kopalnia roznych kwiatkow, anegdotek, przekręcików.

Albo np. rynek sprzedazy aut luksusowych w PL. Ale oba tematy raczej nie na 2-3 strony, a sporo wiecej. Ale cos mozesz zawęzić zawsze.

Napisz coś o paradoksie Veblena - akurat dotyczy rynku dóbr luksusowych, a masz w necie dostępne raporty na ten temat - np. wydawany przez KPMG.