Skocz do zawartości

Ciśnienie w cylindrach


Gość siruba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie ! Czy możecie podzielić się wiedzą na temat cisnienia jakie powinno być w cylindrach w silnikach od 1.6-2.0l [wolnossące] i jak się do tego zabrać;szczególnie chodzi mi o podejscie od strony elektroniki? Dzięki i pozdrawiam. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kompresja powinna byc kolo 12,5-14 w silnikach n/a i wmiare rowno na kazdyn cylindrze, sama kompresja nie przeklada sie bez posrednio na osiagi, mialem nissana 100NX z kompresja okolo 9,5 a po robocie glowicy wzrosla do 11,5 (tez malo) a auto jeazdzilo tak samo, kompresje mierzysz wkrecajac odpowiedzni czujnik w miejsce swiecy, silnik ma byc cieply (ja zawsze tak mierzylem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie różni się od ciśnienia w 'rzędówkach'. Sposób pomiaru praktykowałem wielokrotnie, ale w silnikach bez rozbudowanej elektroniki a słyszałem ,że są jakieś zasady, mimo wszystko dzięki 'graf' za podięcie tematu i liczby.Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie różni się od ciśnienia w 'rzędówkach'. Sposób pomiaru praktykowałem wielokrotnie, ale w silnikach bez rozbudowanej elektroniki a słyszałem ,że są jakieś zasady, mimo wszystko dzięki 'graf' za podięcie tematu i liczby.Pozdrawiam :D

 

wg mnie rodzaj budowy silnika (rzedowka, v-ka czy boxer) nie ma znaczenia, wazny jest stopien spreżania, silniki turbo i diesela maja inne wartosci cisnien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...