Skocz do zawartości

kamera cofania do STI (GH) sedan


michallus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Wydaje się to dość proste jeżeli jest wejście na DVD np w schowki. Ja w STI MY08 mam takie wejście właśnie w schowku. Wystarczy kupić kamerę cofania, są na allegro takie, które można zamontować w miejscu lampki. Trzeba ją zasilić i obraz podłączyć właśnie pod wejście DVD. Jedynym ograniczeniem jest chyba tylko to, że trzeba ręcznie przełączyć widok np z radia na DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam STI (jak w tytule) i bardzo chciałbym założyć kamerę cofania w miejscu podświetlenia rejestracji, na wyposażeniu jest fabryczne navi, czy ktoś ma doświadczenia w tej materii?

Gdzie i jaką kamerę zainstalujesz - nieistotne - do wyboru, do koloru, gdzie ci pasuje wsadzić, jaką kupisz. Działa z byle chińczykiem za 50zł

Ja mam taką w ramce tablicy rejestracyjnej:

2.jpg

Do fabrycznej navi ważne by kamera była NTSC a nie PAL bo inaczej nie będzie koloru i będzie obraz kiepski. 

 

 

Poza tym sprawa do ogarnięcia - w samej navi trzeba włączyć obsługę kamery: dodać "złączkę" (kupną, albo zrobić samemu z byleczego bo pinout gniazda jest znany):

51353d1365212910-2011-oem-rear-view-came

 

5822739316_cfe7d52e1d.jpg

Z tej złączki - radio daje dla (fabrycznej) kamery +5v (stale, niezależnie od biegu wstecznego). Nie musisz go wykorzystywać. Fabryczna kamera pracuje non-stop, niezależnie od wrzucenia wstecznego. 

Navi przełącza się na obraz z kamery samoczynnie, nie wykrywa obrazu (sygnału video)- tylko wykrywa wrzucenie biegu wstecznego, więc kamera może pracować cały czas, albo być załączana tylko na czas wrzucenia wstecznego. 

"kupną" kamerkę chińską (która na 5v nie ruszy, musi mieć 12v) możesz zasilać z +12v np z światła cofania, albo pociągnąć jej "na stałe" - ale nie polecam, bo one nie mają zbyt dużej żywotności (raczej nie są pomyślane do pracy 24/7), diody IR się szybko wyświecają, kamerka się grzeje itp.

 

Odpalasz diagnostykę w Navi:

5822739556_9106e74f8e_z.jpg

Na tym ekranie (i tylko tym) dotykasz ("w ciemno" niejako bo nic tam się nie wyświetla) na zmianę prawej strony ekranu, lewej strony ekranu, prawej, lewej, prawej itd aż ci się pojawi menu:

5822739620_d15003c92b_z.jpg

Wchodzisz w Connection info i jeśli wtyczkę kamery wsadziłeś prawidłowo, to masz:

5822739686_5747874ce7_z.jpg

Rear camera: Connect (jakby nie wykrył - będzie NC = not connect).

Edytowane przez Hrumque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...