Skocz do zawartości

DATA


karloszka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy da się coś zrobić z datą, oczywiście to jest tylko kwestia (tak myślę) estetyczna, bo nie wiem czy kogoś w dzisiejszych czasach mam szansę przekonać, że Polak powinien pisać po polsku - zauważyłam że wyświetlają się dwa rodzaje dat - jedna to taka z urwanym miesiącem (np. 04 gru 2012), ona chyba tak strasznie nie razi, a druga to z pełnym miesiącem ale źle odmienionym - czyli np. 05 styczeń 2012. Mamy dzień piąty stycznia i tak też należy to pisać - 5 grudnia, stycznia itd.

Pozdrawiam - urodzona polonistka :)

 

 

Edytowane przez karloszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie wiem czy kogoś w dzisiejszych czasach ma szansę przekonać, że Polak powinien pisać po polsku

 

Z wad ma urwaną taśmę w kierownicy, pęknięty (taki jak przy zakupie) lewy kierunkowskaz i to co można (chyba) zaobserwować na tym zdjęciu - obok kierunkowskaza:

 

Pozdrawiam - urodzona polonistka

 

;)

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to przepraszam ale do mnie przemówiła informacja pod tym działem "Tutaj prosimy poruszać tematy związane z techniczną częścią strony i forum. Co należy zmienić, co dodać, w którym kierunku iść."

 

Nie dało się na PW? Nie napisałam że jestem nieomylna ;)

Niestety, ale chyba ktoś z moderatorów musi zmienić mojego kierunkowskaza bo ja już nie mogę edytować.

Edytowane przez karloszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest nieomylny... Stety bądź niestety :)

W każdym razie w zakreślonym na zielono fragmencie styl też średnio do polonisty pasuje. Nawet urodzonego. :P

 

Przecież Ty z Rzeszowa jesteś, a styl pisania taki raczej mało polski*. B)

 

 

*OSOBNO, żeby się Krakowiacy na Górali nie obrazili :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co w tyym zdaniu jest nie tak poza tym, ze miało być "mam" a nie "ma". ?

 

Karloszko, jeśli miało tam być "mam", to nic. Chodzi jedynie o to, że od osoby która zgłasza błędy językowe ( w tym wypadku fleksyjne) i deklaruje się jako

urodzona polonistka

oczekuje się czegoś więcej niż od przeciętnego użytkownika netu. To tak, jak od księdza oczekujemy wysokiej moralności, od policjanta uczciwości a od Hogiego piętnowania błędów ortograficznych.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...