Skocz do zawartości

Android - pomoc w ogarnięciu dla smartfonowych nowicjuszy


lukass

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu po wdość długim czasie uległem i kupiłem sobie smartfona, bo pojawił się w końcu jakiś sensowny obsługujący 2 karty SIM i są one cały czas aktywne, co wcześniej nie było takie oczywiste. Wybór padł na Galxy ACE DUOS. Generalnie do tej pory korzystałem głownie z Nokii serii E. Jednak telefony na Androidzie to inna bajka i czasami czuję się zagubiony. Wiele rzeczy już wygoglałem, ale jednej nie moge znaleźć, a bardzo mi jej brakuje, a zdrugiej strony nie chcę sie specjalnie rejestrować na forum telefonowym, bo na bank tutaj sa ogarniający użytkownicy.

Chodzi mi dokładnie o mozliwośc ustawienia skrótu, dzięki któremu jak ktoś do mnie dzwoni a ja nie moge odebrać to od razu moge mu odesłać SMS np" zadzwonię później" a potem odrzucić połaczenie. W poprzednich telefonach tak miałem, a tu nie moge tego ogarnąć.

Oczywiście temat mogą wykorzystywac wszyscy do podobnych pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wrzuć informację jaką wersję androida tam masz. Może Twoj telefon nie posiada tej opcji w standardzie, ale może da się to dodać jakoś inaczej.

 

W każdym razie pod wersją Ice Cream Sandwitch wygląda to jakoś tak: http://howto.cnet.com/8301-11310_39-57352293-285/how-to-decline-a-phone-call-with-a-custom-text-message-on-ics/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym ACE sziedzi stary Android 2.3 Gingerbread

 

W takim razie jedyna chyba opcja to wypróbować aplikacje typu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.magnusium.busymessage.lite, może akurat któraś podpasuje. Ew. jakiś custom rom do nowsze wersji androida ale to już troche zabawy i może sie źle skończyć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...