Skocz do zawartości

OBK 2005 2.5 US - wskaźnik paliwa


Jo_gurt

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od bardzo niedawna śmigam OBK 2005 2,5 A/T wersja US. Wszystko jest fajnie, poza jednym szczegółem - wariuje kontrolka paliwa. Ogólnie wszystko jest ok przy pełnym baku. Jak zejdzie do ok 3/4 zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Jak go (OBK) docisnę mocnej przy wyprzedzaniu czy szybkim starcie, strzałka opada do ok. 1/4 i tam sobie siedzi, żeby po jakimś czasie powrócić na odpowiednie miejsce.

Zasadniczo sytuacja jest powtarzalna w 100%. Jeśli paliwa jest mniej (tj poniżej połowy) to strzałka potrafi opaść do prawie samego dołu i zapalić pomarańczowy dystrybutorek. Po chwili spokojnej jazdy wraca gdzie trzeba.

Wygląda to trochę jakby przy wysokich obrotach wciągał sobie gdzieś kilka litrów paliwa z baku i oddawał przy spokojniejszej jeździe ;)

Macie pomysł co to może być?

Na kanadyjskim forum wyszperałem wypowiedź mówiącą o testach szczelności baku, które ponoć OBK sobie robi między 3/4 a 1/4 baku. Prawda to i czy może mieć związek?

 

Druga sprawa - czy istnieje szansa na przełożenie reflektorów 1:1 z wersji EU? Czy to całkiem inne kształty/konstrukcje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo ze wskaźnikiem - nie przejmuje się tym

Dzięki za info. W takim razie i ja się nie przejmuję, chociaż czasem warto by było wiedzieć w danym momencie na trasie czy już zjeżdżać po paliwo.

 

Tylko podstawowe pytanie - PO CO ta zmiana?

Władze mogą się przyczepić do pomarańczowych pozycji :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podstawowe pytanie - PO CO ta zmiana?
Władze mogą się przyczepić do pomarańczowych pozycji :/

 

I słusznie, to należy koniecznie zmienić ale tylko żarówki. Są takie na aledrogo - żółte a drugi obwód to naklejone białe diody - świecą postojowe na biało a migacz na żółto. :) Problem załatwiony.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...