Skocz do zawartości

Zdecydowany na Tribecę ...


Yatzeek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako nowicjusz przeczytałem wszystkie wątki o Tribece, traktujące o zakupach.

Szukam takiego auta i się uczę - czytając forum.

Przesiadam się z LR Range Rovera 4,6 V8 '00 - a to było trzecie autko w rodzinie.

Bo potrzebuję czasami 7 miejsc i nie potrzebuję czołgu. Tribecą chcę jeździć na codzień.

Celuję w auto po lifcie. Import bezpośredni przeze mnie z Hameryki odpada, pozostaje to co w Polsce na placach tj. w necie.

Na co zwracać uwagę? Trudno znaleźć topowo wyposażone europejczyki, a czy z amerykanami jest problem

w diagnostyce komputerowej lub z częściami?

Wypisałem sobie z wątków, co na pewno sprawdzić ...

A silnik? Skrzynia? Jakie przebiegi są na tyle duże że wiążą się z nakładami?

Co jest w tych autach na tyle drogie, że może zostać sfałszowane przez sprzedawcę, i później człowiek się "wozi"

z problemem i musi iść w koszty?

Z góry dziękuję ....

 

PS. Jeżeli ktoś ma namiary na dobrych pośredników od importu z Hameryki lub z EU, albo na dobre autko w PL - to poproszę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Ameryki to sprawdzić trzeba Carfax. Jeśli cię interesuje auto po lifcie...to moje odpada :)

Swego czasu było dobre pewne u Wawrosza w Bielsku, trzeba zerknąć czy nie ma jeszcze. Jakaś jest na stronie subaru.pl w dziale komis.

 

Sent from my BlackBerry 9800 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również upierałem się przy zakupie używanej Tribeci najpierw w Polsce, później w Niemczech, budżet w okolicach 60 000 zł. Celowałem pierwotnie w model przed liftem i przetestowałem 3 sztuki z ogłoszeń na otomoto i jedną po lifcie z mobile.de, gdzie musiałem sobie zrobić wycieczkę 1700 km w obie strony. Nie muszę chyba dodawać, że wedle informacji udzielonych przez ogłoszeniodawców wszystkie miały być w stanie idealnym, w co naiwnie wierzyłem, sądząc, że czasy spawania aut z czterech różnych kawałków odeszły do przeszłości. Przed udaniem się na pierwsze oględziny zaopatrzyłem się w prosty magnetyczny tester lakieru i trochę zdrowego rozsądku ( co nie było łatwe...). Nie będę się rozpisywał ale wyszło na to, że wszystkie auta były po poważnych przejściach i co gorsza sprzedający ewidentnie starali się ukryć ich historie...

Więcej w kraju i okolicy nie szukałem, bo szkoda mi było czasu... nie pozostało nic innego niż drastycznie zwiększyć budżet na zakup Tribeki i przytargać ją z USA( choć nie jestem zwolennikiem galonów i F ...ale przecież głownie chodzi o właściwości jezdne auta). Moja Tribeka 2012 ma do mnie dotrzeć za miesiąc... :D . Zobaczymy co z tego wyjdzie....

 

P.s. Moje Legacy kombi 2.0 GX,165 KM 2005 ze 100 % historią będzie za niedługo na zbyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja również upierałem się przy zakupie używanej Tribeci najpierw w Polsce, później w Niemczech, budżet w okolicach 60 000 zł. Celowałem pierwotnie w model przed liftem i przetestowałem 3 sztuki z ogłoszeń na otomoto i jedną po lifcie z mobile.de, gdzie musiałem sobie zrobić wycieczkę 1700 km w obie strony. Nie muszę chyba dodawać, że wedle informacji udzielonych przez ogłoszeniodawców wszystkie miały być w stanie idealnym, w co naiwnie wierzyłem, sądząc, że czasy spawania aut z czterech różnych kawałków odeszły do przeszłości. Przed udaniem się na pierwsze oględziny zaopatrzyłem się w prosty magnetyczny tester lakieru i trochę zdrowego rozsądku ( co nie było łatwe...). Nie będę się rozpisywał ale wyszło na to, że wszystkie auta były po poważnych przejściach i co gorsza sprzedający ewidentnie starali się ukryć ich historie...

Więcej w kraju i okolicy nie szukałem, bo szkoda mi było czasu... nie pozostało nic innego niż drastycznie zwiększyć budżet na zakup Tribeki i przytargać ją z USA( choć nie jestem zwolennikiem galonów i F ...ale przecież głownie chodzi o właściwości jezdne auta). Moja Tribeka 2012 ma do mnie dotrzeć za miesiąc... :D . Zobaczymy co z tego wyjdzie....

 

P.s. Moje Legacy kombi 2.0 GX,165 KM 2005 ze 100 % historią będzie za niedługo na zbyciu.

zamowiles nowke sztuke, dobrze rozumiem? :)

 

o ile wiem, dosc latwo mozna zmienic US jednostki na nasze (to tylko kwestia $$$ :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę daleko, ale dobrze wiedzieć. Może się przydać. Myślę, jeśli to możliwe by taką informacje wrzucić w wątek o zmianach z USA na EU. Jest taki. Będzie łatwiej dla innych, którzy szukają takiego rozwiązania.

 

Wysyłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta...gdzie można zmieniać te jednostki? Kto to robi w Tribece?

 

Wysyłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk 2

wiem, kto to robi na Litwie :P

 

A mógłbyś podesłać namiary na prv ?

Pytałem w Niagara Sp...w Kanadzie ale generalnie nie robią albo im się nie chce zajmować pojedyńczymi egzemplarzami.

Na Litwę byłoby dużo bliżej, tym bardziej, że podobno wystarczy dostarczyć panel zegarów do przeprogramowania i wszystko inne zaczyna wyświetlać jednostki metryczne... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta...gdzie można zmieniać te jednostki? Kto to robi w Tribece?

 

Wysyłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk 2

wiem, kto to robi na Litwie :P

 

A mógłbyś podesłać namiary na prv ?

Pytałem w Niagara Sp...w Kanadzie ale generalnie nie robią albo im się nie chce zajmować pojedyńczymi egzemplarzami.

Na Litwę byłoby dużo bliżej, tym bardziej, że podobno wystarczy dostarczyć panel zegarów do przeprogramowania i wszystko inne zaczyna wyświetlać jednostki metryczne... :)

masz pw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...