Skocz do zawartości

Olej w skrzyni


rafaello

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki olej zalewacie drodzy forumowicze do waszych skrzynek i mostow?

Ostatni wlasnie w zaprzyjaznionym warsztacie przeszedlem pranie mozgu na ten temat. Na 6 mechanikow bylo 5 zdan co do tego co wlac do mojego auta ( Impreza 2.0 bez tdoladowania).

 

Kochanieńki, jedziesz do ASO i mówisz prosze mnie wymienić olyj, i oczywiście koniecznie cza poinformować że chodzi nam o auto, a nie bezpośrednia NAS żeby uniknońć nieporozumień i oszczędzić se bólu.

One mówio : prosze wyńść z tem petem z warsztatu - i lejo nam co trzeba. Potym grzecznie podajo nam coś na uspokojenie i fakture do podpisania. Do dziś ino wiem ile kosztuje i że na warstacie sie nie pali.

Proponywuje przyjońć powyższo postwe.

 

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Shell Gearoil czy jakoś tak. Dostępny chyba tylko w ASO. Na innych jest niezadobrze.

 

Szanowny aniele stróżu forumowy. Czy wypada powtarzać po strszym jota w jote ino mni kwieciście. Przecie beszczele jest pisanie pod mojem postem dokładnie tego samego w tak ubogiej wersji jenzykowy.

 

Nawet sie zastanawiam czy posdrawiać serdecznie

 

Pozdrawiam serdecznie

Siwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny panie Waldemarze, to nie do końca to samo bo to że zanabyć można to oleum tylko w ASO nie znaczy że tam należy wymieniać. Np. w przypadku warszawiaków coraz mocniej się przekonuje że w ASO NIE należy nic robić. (chciałbym zaznaczyć że opieram się tylko na doświadczeniach kilku znajomych których auta zrobiono źle lub bardzo źle, sam takowych nie posiadam). Z tego co wiem szcześliwie w innych miastach jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum jest co prawda SIP, ale wiem że Szanowna Dyrekcja wszelkie uwagi przekazywane przez innych niż ja forumowiczów traktuje poważnie i może to przynieść efekt w postaci odebrania autoryzacji. Wydaje mi się że w imię dbałości o image marki (zwłaszcza takiej która szczyci się niezawodnością ) warto zmienić warsztat. Inna sprawa że niektórzy właściciele Subaru nie przyznają się do pewnych ingerencji w swoje auta, co powoduje potem różne nieporozumienia i najłatwiej się zwala na serwis. Nie twierdzę że tak było w tym przypadku, ale w krakowskim ASO nasłuchałem się różnych historii. Staram się nigdy niczego nie osądzać nie znając wersji obu stron. Radzę wszystkim podchodzić do życia w ten sposób, bo to ułatwia obiektywizm oceny.

 

Siwy ...........................................................................poważny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że jeżeli w aucie za ponad 100 000 PLN trzeba wbijać któryś bieg z uzyciem znacznej siły fizycznej po ingerencji serwisowej obejmującej rozbiórkę skrzyni to nie jest to normalne. Więcej przykładów przytaczał nie będę, a Dyrekcja jest z pewnością świadoma sprawy i problemów z tym konkretnym serwisem. Znam conajmniej kilka osób które się skutecznie wyleczyły z ASO Subaru przez działalość panów - przykre i niezdrowe, że ludzie wolą zapłacić w zaufanym warsztacie niż oddać auto do naprawy gwarancyjnej. Absolutnie nie ma tutaj mowy o problemach wywołanych nieudlnymi ingerencjami w silnik , to zupełnie inna para kaloszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... NAS z˙eby uniknon´c´ nieporozumien´ i oszcze˛dzic´ se bólu.

One mówio : prosze wyn´s´c´ z tem petem z warsztatu - i lejo nam co trzeba.

Siwy

Po pierwsze robio co chco (najlepiej jeszcze jak trafisz na praktykanta) - mam niestety przykre doswiadczenia z serwisami (innych marek ale jakos nie chce mi sie wierzyc, ze akurat tu jest inaczej).

Po drugie u mnie w miescie nie ma ASO Subaru i raczej nie bede jezdzil 220 km w jedna strone, zeby zmienic olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to chłopie:

:arrow: do Wałęsy masz 138km w jedne mańke,

P.H.U. Zdanowicz

ul. Grunwaldzka 256a

80-314 Gdańsk

 

tel.: +48 ( 58 ) 554 32 06 - salon

+48 ( 58 ) 552 06 23 - serwis

+48 ( 58 ) 552 06 57 - częsci

 

:arrow: do Białego władywłoStoku mosz 191km

Autoryzowany Dystrybutor Subaru P.U.H. Grafix

ul. Generała Andersa 38

15-113 Białystok

 

tel./fax +48 (85) 662 33 36

Tel.: Krzysztof Łukaszewski - 0 604 12 57 52

 

:arrow: a do Warśawskiej Solnicy 175km

Subaru A.Koper

Al.Krakowska 151

02-180 Warszawa

 

tel. +48 (22) 886 60 81 - Salon

tel. +48 (22) 886 60 74 - Motel Subaru

fax. +48 (22) 886 60 79

 

 

Serwis Subaru

Ul. Robotnicza 14/16

02-261 Warszawa

(Wjazd do Serwisu również od strony Al. Krakowskiej przez salon)

 

tel. +48 (22) 846 00 49 - Serwis

 

DaWoj Sp. z o.o. (autoryzowany dealer i serwis Subaru)

ul. Wiosenna 44

05-092 Łomianki

 

tel.: +48 (22) 751 15 66

+48 (22) 751 22 13

 

fax: +48 (22) 751 67 93

 

 

Serwis blacharsko-lakierniczy: Subaru-AutoAdamski

ul.Graniczna 4b

05-092 Łomianki

 

tel: +48 (22) 751 30 28

fax: +48 (22) 751 30 27

 

Śmiech'us no problemus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...